Pobieranie z YT - Google Chrome


(wymiatacz01) #1

Mam pytanie. Czy w google chrome jest odpowiednik firefoxowskiego download helpera ? Program ten bardzo by mi ułatwił poruszanie się po internecie i ściąganie różnych filmików ? Pamiętam, że kiedyś było sporo takich programów. Ale ostatnio google wprowadziło jakąś tam politykę bezpieczeństwa przez którą bardzo dużo fajnych rozszerzeń już nie działa. Na oficjalnej stronie rozszerzeń niestety nie znalazłem nic ciekawego. Czy zna ktoś taki addon, który mógłby spełnić moje oczekiwania ? W operze i ff są tego typu rozszerzenia.


(dzikiwiepsz) #2

Ja bym ci radził raczej szukać czegoś zewnętrznego, google będzie usuwać takie dodatki a tylko z ich strony można instalować, możesz użyć np Freemake Video Downloader ten ma opcje instalacji wtyczki, są też inne dodatki które też się nadają (ja innych nie używam).


(Rbrt2001) #3

Ja korzystam w Chrome z rozszerzenia Web Noir : https://chrome.google.com/webstore/detail/web-noire/mhpdijlebpdiimcjojcbkpmcpfabignf

Jedno kliknięcie i nagrywa mi na dysk wideo z wielu stron (czy to YouTube, Vimeo czy np. jakaś TV live). Bardzo wygodny dodatek z Chrome Web Store.


(wymiatacz01) #4

Hmm. Dzięki nawet dobry ten dodatek. szkoda tylko że nie ma możliwości wybrania odpowiedniego formatu. Czasami przydałoby się pobrać coś w mp3 :frowning: Ale poza tym to jest to naprawdę dobry dodatek, choć te sprzed zaostrzenia polityki googla były niestety najlepsze :frowning:

Dzikiwiepsz - zainstalowałem to co powiedziałeś ale nigdzie tam nie ma opcji instalacji jako wtyczki, a kopiowanie za każdym razem paska url oferuje dużo różnych programów. Ja poszukuje takiego który jednym kliknięciem pobiera.


(Rbrt2001) #5

Jakbyś chciał coś o dużo większych możliwościach, to może pełna wersja programu Rip Tiger za darmo (promocja tego płatnego softu do jutra do 9 rano):

http://www.bitsdujour.com/software/riptiger-full/


(dzikiwiepsz) #6

Ta opcja jest od razu na początku instalacji, potem już nie da się zainstalować wtyczki.


(wymiatacz01) #7

Racja. W instalacji już trzeba tę opcję zaznaczyć. Dzięki - funkcjonalność programu wzrasta dzięki temu. Co do tego programu tiger to wygląda ciekawie. Niestety nie zawsze automatycznie pobiera filmiki


(Rbrt2001) #8

Teraz pobrałem tego Rip Tigera z ciekawości. Dziwne, w ustawieniach jest zafajkowane, że konwertowanie po nagraniu. Coś tam nagrałem i ta funkcja jest nieaktywna. Przecież to pełna wersja programu. Aha, jak się kliknie na dokonane nagranie, to podświetla się funkcja konwertowania, ale trzeba pobrać triala jakiegoś płatnego już chyba programiku odpowiedzialnego za to.