Poblokowane porty w necie

Witam,

Moj problem polega na tym, iz mam neta tak zwana radiowke i koles od neta poblokowal mi i po sprawdzeniu na innych kompach porty niektore w mojej miejscowosci. Jedno mnie boli,ze kiedys gralem na Metin2 PL pozniej on poblokowal porty odpowiadajace za niego i poprostu podczas logowania wyskakiwla blad (poniewaz porty blokniete) sprawdzilem kiedys jakims programem do sprawdzania aktywnych portow oraz skontaktowalem sie z GM od PLa i wyslal mi dane portu ktory odpowiada za PL i okazalo sie,ze jest zablokowany ale to mnie tak nie boli tylko to,ze co za tym idzie nie moge zalogowac sie TSa 2/3 i inne komunikatory tego typu. Tak samo pisze blad. Wiadome najlepiej w moim przypadku przydzwonic do goscia i powiedziec co i jak lecz jest on b. cwany i za przyjazd do mnie z odleglosci ok. 15km wezmie wygurowana sumke a nie chce marnowac kasy. Wiem tez,ze nie moze tego bez podstawnie robic musialby miec cos ,ze np. rodzice kazali poblokowac bo jego dziecko gra na no life. Zaznaczam,ze to radiowka nie jakies stale lacze.

Mysle,ze da sie z tym cos zrobic i czekam na odpowiedzi i porady.

Z gory dzieki :slight_smile:

ty płacisz coś za tego neta?

Znaczy ile?

Do odblokowania portów nie jest konieczny przyjazd do klienta (chyba, że porty blokowane są w firewallu klienta).

Patrz, ale to jest tak, że on wszystkim to udostępnia, czy macie podpisane umowy?

place za neta no i umowa tez jest. Co do portow to kolega co mowiles,ze przyjazd jego nie jest potrzebny to mozesz cos wiecej opisac?

Jest to kwestia odblokowania portów na ruterze/firewallu czy czym tam innym. On potrzebuje się dostać do jednego konkretnego urządzenia, nie do Twojego komputera.

Tak wiec co mam zrobic? Porady prosze bo to pilne jest nawet

Skontaktować się z administratorem sieci.

Szkoda,ze nie umiesz czytac ze zrozumieniem… Jezeli bym mogl zrobil bym to juz dawno przeczytaj 2/3 razy, a nawet 10 jak trzeba to co napisalem w 1 poscie.

BODZIO - Zadzwoń i się spytaj przez telefon (to nie kosztuje więcej niż 1zł):\

  1. Czy jakikolwiek w sieci port jest zablokowany? Jeżeli nie to będziemy się zastanawiać co może być u Ciebie nie tak (może jakiś wirus) jeżeli tak przechodzisz do punktu 2.

  2. Na jakiej podstawie są zablokowane i gdzie masz o tym wzmiankę w umowie, że może coś takiego zrobić bez twojej zgody.

  3. Jeżeli będzie taki podpunkt w umowie to jest kiepsko. Możesz spróbować w różnych aplikacjach ustawić inne porty ale to nie wszędzie się da zrobić.

  4. Jak nie będzie takiego podpunktu to mówisz mu, że ma natychmiast Ci odblokować porty ponieważ aplikacje A, B i C nie chcą działać. I przy okazji możesz go postraszyć UOKIK.

Napisz czego się dowiesz będziemy próbowali dalej.

Dobrze, że Ty umiesz czytać ze zrozumieniem, ale nie umiesz tej wiedzy zastosować w praktyce. Przyjazd do Ciebie nie jest potrzebny. Zadzwoń i dowiedz się dlaczego port jest zablokowany i że prosisz o jego odblokowanie. Nie znasz nawet umowy. Jeśli masz odblokowane porty we własnym firewallu (o ile go w ogóle używasz) to nie rozumiem, co chcesz zrobić? Dostać się do rutera providera i sam chcesz zacząć go konfigurować?