Pobór mocy z zasilacza

(Aficio32) #1

Witam. Dawno mnie nie było. Ale znowu mam problemik , no i gdzie jak nie tutaj mogę się wszystkiego dowiedzieć.

A więc :

Jakiśczas temu pojawiały się bluescreeny na moim starym kompie. Zlokalizowałem przyczynę i chyba to była karta graficzna , bo problem ustał po jej wyciągnięciu i po odinstalowaniu sterowników Komp pracował na zintegrowanej i był spokój 3 tygodnie. Wymieniłem ją na radka 9550 i właśnie przymierzam się do instalacji , a tu znowu niebieski ekranik. Zgłupiałem.

Kiedyś tutaj czytałem , że powodem może być niewyróba zasiłki. Do tego jest to jakiś modecom ( słabizna 300W). Może to on powoduje ten problem . Jaki jest pobór mocy poszczególnych elementów kompa ( może jak zliczę to wyjdzie co jest grane.

Mój konfig:

Pentium 2,4

512 Ram

Płyta główna ASRock ( z kartą zintegrowaną)

Karta graficzna ( była deltaChrome S3)

Karta muzyczna SB Live 5.1

Nagrywarka DVD

Nagrywaraka CD-RW

Flop

Dodatkowy wentylator wyciągowy

Przy takiej konfiguracji ta zasiłka może to pociągnąć?

Pozdrawiam

(Drojek15) #2

Hmm chyba masz racja że nie wyrabia zasiłka. Pentium lubi sobie pociągnąć troche. Radziłbym wymienić zasiłke hmm wystarczy fortron 350W z allegro. Bez problemu sobie poradzi. ModeCom pisze 300W ale rzeczywiście to ma mniej i może nie wyrabiać przy dodatkowej grafie. Albo spróbuj przepiąć zasiłkę z tego kompa co masz w podpisie i sprawdź. Jeśli będzie ok - wymiana zasiłki.

(JNJN) #3

Zrób pomiar napięć zasilacza:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9809

(Aficio32) #4

Zasilacz ma napięcia ok . Wszystkie zgodnie z normami.

(stalewiak) #5

witam to raczej nie od zasilacza ja mam pentium 4 1.9 ghz 2 karty sieciowe w pci karte tv w pci karte graficzna w agp karte dzwiekowa w pci podczerwnien w usb Neostrada tez przez usb dysk 80 i jeszcze 1 dysk 9.5 gb i zasilacz daje rade :):slight_smile: :lol: :lol: a nie napisalem ze mam zasilacz 300 w! !!

(Aficio32) #6

To nie koniecznie moc jest ważna. ja też mam 300 W , ale jest lipny i obawiam się , ze to on moze powodować jakieś wybryki.

Ew. jeszcze pytanie? Jak się sprawdza zgodność sterowników i gdzie?

(McDracullo) #7

Obejrzyj jeszcze kondensatory na płycie głównej, ale w pierwszym momencie pomyślałem o zasilaczu :wink:

(Wigrus1) #8

aficio gdzie masz tego starego kompa?

Podłącz tego swojego tagana :slight_smile: i zobacz jak tam się sprawy mają...

może port agp przerypany ;/

Albo zrób jeszcze tak, że poodłączaj to co nie potrzebne, zostaw grafę dysk ram procka i włączaj i instaluj stery i wtedy patrz :slight_smile:

(Michal Kolatek) #9

Delta Chrome S8 ta taka 8 protkowa za 120 zł, to ona może powodować błędy często się gryzie z kompami, a gry nie wiem czy wogle można na niej grać, żre się z grami, wiem z doświadczenia. Karta gdyby miała dobre stery to była by dosyć dobrym wyborem pod AGP.