Pobór mocy z zasilacza

Witam. Dawno mnie nie było. Ale znowu mam problemik , no i gdzie jak nie tutaj mogę się wszystkiego dowiedzieć.

A więc :

Jakiśczas temu pojawiały się bluescreeny na moim starym kompie. Zlokalizowałem przyczynę i chyba to była karta graficzna , bo problem ustał po jej wyciągnięciu i po odinstalowaniu sterowników Komp pracował na zintegrowanej i był spokój 3 tygodnie. Wymieniłem ją na radka 9550 i właśnie przymierzam się do instalacji , a tu znowu niebieski ekranik. Zgłupiałem.

Kiedyś tutaj czytałem , że powodem może być niewyróba zasiłki. Do tego jest to jakiś modecom ( słabizna 300W). Może to on powoduje ten problem . Jaki jest pobór mocy poszczególnych elementów kompa ( może jak zliczę to wyjdzie co jest grane.

Mój konfig:

Pentium 2,4

512 Ram

Płyta główna ASRock ( z kartą zintegrowaną)

Karta graficzna ( była deltaChrome S3)

Karta muzyczna SB Live 5.1

Nagrywarka DVD

Nagrywaraka CD-RW

Flop

Dodatkowy wentylator wyciągowy

Przy takiej konfiguracji ta zasiłka może to pociągnąć?

Pozdrawiam

Hmm chyba masz racja że nie wyrabia zasiłka. Pentium lubi sobie pociągnąć troche. Radziłbym wymienić zasiłke hmm wystarczy fortron 350W z allegro. Bez problemu sobie poradzi. ModeCom pisze 300W ale rzeczywiście to ma mniej i może nie wyrabiać przy dodatkowej grafie. Albo spróbuj przepiąć zasiłkę z tego kompa co masz w podpisie i sprawdź. Jeśli będzie ok - wymiana zasiłki.

Zrób pomiar napięć zasilacza:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9809

Zasilacz ma napięcia ok . Wszystkie zgodnie z normami.

witam to raczej nie od zasilacza ja mam pentium 4 1.9 ghz 2 karty sieciowe w pci karte tv w pci karte graficzna w agp karte dzwiekowa w pci podczerwnien w usb Neostrada tez przez usb dysk 80 i jeszcze 1 dysk 9.5 gb i zasilacz daje rade :):slight_smile: :lol: :lol: a nie napisalem ze mam zasilacz 300 w! !!

To nie koniecznie moc jest ważna. ja też mam 300 W , ale jest lipny i obawiam się , ze to on moze powodować jakieś wybryki.

Ew. jeszcze pytanie? Jak się sprawdza zgodność sterowników i gdzie?

Obejrzyj jeszcze kondensatory na płycie głównej, ale w pierwszym momencie pomyślałem o zasilaczu :wink:

aficio gdzie masz tego starego kompa?

Podłącz tego swojego tagana :slight_smile: i zobacz jak tam się sprawy mają…

może port agp przerypany ;/

Albo zrób jeszcze tak, że poodłączaj to co nie potrzebne, zostaw grafę dysk ram procka i włączaj i instaluj stery i wtedy patrz :slight_smile:

Delta Chrome S8 ta taka 8 protkowa za 120 zł, to ona może powodować błędy często się gryzie z kompami, a gry nie wiem czy wogle można na niej grać, żre się z grami, wiem z doświadczenia. Karta gdyby miała dobre stery to była by dosyć dobrym wyborem pod AGP.