Pobór prądu - nowa grafika - nowy zasilacz

Witam, mam zamiar kupić grafikę Geforca 9600gt … i nie jestem pewny czy mój zasilacz to wszystko pociągnie, oto specyfikacja komputera:

PROCESOR: AMD ATHLON 64 X2 5000+ 2x2.6 ( podkręcone na 2x3.1) z tego co wiem ciągnie 65 wat ale po podkręceniu trochę więcej

PlYta głowna : GIGABYTE GA-MA74GM-S2H AMD 740G AM2 AM3 - nie mam pojęcia ile bierze

Ram: 1024mb - goodram , 512mb goodram razem 1,5gb - nie mam pojęcia ile bierze

Dysk - Sata 80Gb WD - też nie wiem

DVD-RW - LG - sata - nie wiem

Dvd-rw lg - ata - nie wiem

tydzień temu mój tata kupił sobie nowy zasilacz ze sklepu ( dał około 150zł ) i okazało się że nie pasuje do jego komputera ;] i ja go przygarnołem :slight_smile: chodzi o Modecom Premium 350 wat - z tego co czytałem na internecie jest on bardzo dobrym zasilaczem i powinno być ok ale wolę się upewnić. Teraz pracuje na zintegrowanej grafice i nie jest za przyjemnie a ta 9600gt pobiera około 60wat

150 zł za tak gówniany zasilacz??? No bez jaj…spore przegięcie. Za 150 zł latają o wiele lepsze zasiłki. Ten co masz niby teraz to mała padaka. Ja bym nie ryzykował. Markowe 350 W by dało radę, ale z tym Modecomem bym nie ryzykował :wink: Jeśli on jest bardzo dobry, to Tracer lub IBOX jest dobry :smiley: :smiley: <-- ironia.

eee ;p ale czytałem opinie ludzi którzy go mają i nikt nie miał żadnych zastrzeżeń ;d ( ojciec się nie zna to przepłacił heh ;p ) jest dwa lata gwarancji i może jak za taką cenę to zrobili coś lepiej :smiley:

premiuma robi essun, jezeli na 12V ma ponizej 300w to nawet nie podlaczaj.

Modecom Premium taki zły nie jest, co prawda za 150 zł można już niezłe 400w kupić, ale sądzę że poradzi sobie z tym athlonem i 9600GT … tyle, że procka bym na razie nie podkręcał :stuck_out_tongue: A co do karty to możesz się zastanowić nad 4670, wydajność porównywalna z 9600GT (4670 jest odrobinę słabsza), ale sporo mniejszy apetyt na prąd.

jony8988

nawet z taką konfiguracją nie siliłbym się na podłączanie GeForce 9600 GT

  1. wymaga dodatkowego zasilania -

z tego co pamiętam, dla tej karty graficznej wtyczka 6-pinowa z zasilacza

(złącze zasilania PCI-Express),

w nowych zasilaczach zazwyczaj jest dodawane złącze 8pin (6pin + 2pin z możliwością rozdzielenia),

tak aby sprostać wymaganiom kart wcześniej wyprodukowanych i nowych :slight_smile:

  1. do obsługi kart graficznych niezintegrowanych wymagany jest zasilacz o mocy

co najmniej 350 W

  1. tak jak inni użytkownicy sugerują, spróbuj go opchnąć i kupić coś droższego

(dajmy na to be quiet Pure Power BQT-L7-530W 530W

lub OCZ Stealthxstream 2 600W - u mnie w Gdańsku kosztują 242zł]

Karol

p.s. Nie wiem, co to za sprzedawcy, ale u mnie zasilacz ModeCom Premium, ale 500W,

kosztuje 159zł.

aha :slight_smile: trochę mnie pocieszyłeś … ale za bardzo nie ma tych 4670 więc raczej odpada :slight_smile: chyba że się znajdzie dobra oferta

Za ok. 150-160 zł to już można wyrwać markowego Corsaira 400 W :stuck_out_tongue:

Zależy gdzie patrzysz, jeśli na allegro to faktycznie posucha, ale w sklepach ciągle są w granicach 250-300zł.

Voltage-------------------Current---------------------fraquency

200-240V----------------3.5A------------------------50-60hz

5v—3,3v-------------12v-----12v2-----------------12v—5vSB

14A–18A---------------8A------13A------------------0,5A-----2,5A-

–120WAT--------------------220WAT-----------------6WAT 12,5 Wat

------------- 340 WAT

przepisałem tak samo jak jest na zasilaczu … i jak ? tylko musiałem dać kreski bo się zwijało :stuck_out_tongue:

Co do zasilacza - Modecom Premium -średniak, …lepszym wyborem byłby Modecom MC - co do poboru mocy ,karta GeForce 9600GT - _ 95W _ ,procesor AMD ATHLON 64 X2 5000+ 2x2.6 - 65W , doliczając pozostałe podzespoły pobór mocy Twojego kompa +/ - 200W , tak więc powinien spokojnie obsłużyć Twoją konfigurację …

bardzo dziękuje ;D

w tym zasilaczu jest już wtyczka do PCI-Express , mój brat ma jeszcze Mustanga 400wat ale z tego co wiem to jest już całkowity złom…

Dodane 05.09.2010 (N) 14:45

Zdecydowałem się na GeForce 7900GS jest dużo tańsza ( za 100zł już idzie kupić ) i też w niektóre gry pogra… :slight_smile: myślę że dobrze wybrałem a wy co na to ?