Pobrać stronę

(system) #1

Mam takię gupię pytanię jak czy da się pobrać całą stronę ( i czy wolno )

napiscie jak

(Kuz5) #2

Da się pobrać

Na vortalu jest dostepny programik do pobierania w całosci witryn internetowych

HTTrack Website Copier 3.40-2

(P Ch86) #3

Hej !

Zalezy czy admin danej strony zezwala na to; to mozna pobrać !

Ale rzecz pobrać można wchodząc w przegladarce w plik---> Zapisz jako

Pozdro

(Juven) #4

p.ch86 ale przez zapisz jako nie zapisuje obrazków itp. tylko sam HTML

(system) #5

zapisuje, zapisuje :slight_smile: tylko potem mogą nie działać np. linki przy takim zapisywaniu

(Juven) #6

upsss :oops: nie zauważyłem folderu z plikami graficznymi ale wpadka :oops: :oops:

(system) #7

Jak nie jak tak. Zapisuje obrazki i kod html aktualnie wyświetlanej strony.

-> FireFox

(adam9870) #8

Ale w Pokaż źródło nie widać kodu php chyba.

Stronę pobrać sobie możesz ale wykorzystywać skrypty na niej zawarte bez zgody autora strony to nie :!:

(system) #9

oczywiście, ze nie widać

php służy do generowania kodu html po stronie serwera, w POKAŻ ŹRÓDŁO widać tylko wygenerowany kod :slight_smile:

(system) #10

Ej a mógłbym zostawić tylko szablony a całą resztę zmienić bo mi się podobają te szablony

(Airborn) #11

nie, chyba że jest to darmowy szablon

(system) #12

zależy... podaj adres strony, z której chcesz ukraść szablon

(adam9870) #13

Jeżeli znalazłeś ten szablon na jakiejś stronie z darmowymi szablonami i tam nie ma informacji, że tego którego chcesz użyć nie można kopiować to możesz spokojnie używać :slight_smile:

Natomiast jeżeli ściągnołeś jakąś stronę na dysk która Ci się podba i jest w fajnym szablonie admina strony to najlepiej spytaj (np. mailowo) autora strony o pozwolenie na jego używanie. I jeżeli się zgodzi to będziesz mógł używać a jeżeli nie to nie. Bo jeżeli byś używał bez jego zgody to byłoby to nielegalne [-X

(system) #14

(adam9870) #15

Rozumiem, że o tej strony szablon Ci chodzi :slight_smile:

Ona raczej jest robiona samodzielnie a nie z gotowego szablonu. Grafiki np. gdzie Menu albo Aktualizacje to są graficzne efekty. Taki szkielet strony nie jest trodno napisać. Kilka komórek, kilka wierszy do tego kilka grafik. Można to zrobić także w CSS-ie tak jak tam to zrobione jest (DIVy).

Radziłbym napisać do autora strony z prośbą o kod i używanie jego. Ale nie liczyłbym, że się za darmo zgodzi.

Ale najlepiej napisz sobie taką stronę sam (tylko podobną ale nie identyczną bo to byłby plagiat). Albo na tabelkach albo w stylach CSS. W internecie jest sporo dobrych kursów HTML-a oraz CSS-a :slight_smile:

http://webmaster.helion.pl/kurshtml/

http://www.kurshtml.boo.pl/

(system) #16

nie kopiuj, bo to jest czyjaś praca dla celów własnych a nie - do powielania

BTW: podoba ci się ta oprawa graficzna? :roll: według mnie to jest słabiutkie