Pobranie pocztowe zwrot przesyłki


(Kubekster) #1

Witam kupiłem na allegro telefon przyjechał kurier z poczty polskiej zeby dać mi przesyłke ale zabrakło mi 20 zł dał mi przesyłke jak otworzyłem i sprawdziłem że brakuje lampy błyskowej i nie włącza się telefon.I mam takie pytanie czy jest możliwość zwrócenia kurierowi tego telefonu i odzyskanie pieniędzy?


(Skr3czu) #2

Nie.

Bo otworzyłeś paczkę.


(Goodprogram) #3

ale chyba przy zamówieniu można było powiedzieć sprzedającemu że chce się otworzyc paczke?


(Kubekster) #4

To jak miałem sprawdzić czy telefon działa?


(Goodprogram) #5

zrobić tak jak napisałem wcześniej, czyli powiedzieć przy zamówieniu że chcesz otworzyć paczkę :stuck_out_tongue:


(Homik1983) #6

Tak jest taka opcja na Poczcie Polskiej i polega na sprawdzeniu zawartości przesyłki pod względem zgodności z tym co się zamawiało. Koszt to dodatkowe 5 zł, które uiszcza nadawca paczki.

@ kieca1991

Zadzwoń do sprzedającego i spokojnie wyjaśnij sprawę. Ppowiedz, że telefon nie działa i brakuje lampy błyskowej, a ty chcesz natychmiastowego załatwienia sprawy. Zobacz co on powie, nie wyrazi chęci szybkiej współpracy, to zgłoś sprawę do allegro - niezgodność rzeczywistego stanu przedmiotu z tym oferowanym na aukcji. Zgłoś sprawę na policji, niech ci szybko dadzą pismo, że jest prowadzone dochodzenie w tej sprawie. Jest to podstawa do skorzystaia z "Programu ochrony kupujących" na allegro. Więcej info o tym programie znajdziesz TUTAJ. będziesz musiał przedstawić allegro dowód z policji o prowadzeniu dochodzenia w sprawie tego tego oszustwa. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale jest na to chyba miesiąc czasu więc pamiętaj aby nie dać się nabrać na wszelkie bajki sprzedającego typu "sprawę załatwię w następnym tygodniu itp.", tutaj czas jest ważny i trzeba się streszczać więc nie przystawaj na żadne przedłużanie, zmiany terminów załatwienia sprawy itp. Papier jest dość trudno tak szybko odebrać, a czasu Allegro daje niewiele.

Poczytaj także TEGO PDF'A i info na stronce katowickiej policji.


(Kubekster) #7

Aha dzięki zobacze co da się zrobić z tym