Pobranie pocztowe zwrot przesyłki

Witam kupiłem na allegro telefon przyjechał kurier z poczty polskiej zeby dać mi przesyłke ale zabrakło mi 20 zł dał mi przesyłke jak otworzyłem i sprawdziłem że brakuje lampy błyskowej i nie włącza się telefon.I mam takie pytanie czy jest możliwość zwrócenia kurierowi tego telefonu i odzyskanie pieniędzy?

Nie.

Bo otworzyłeś paczkę.

ale chyba przy zamówieniu można było powiedzieć sprzedającemu że chce się otworzyc paczke?

To jak miałem sprawdzić czy telefon działa?

zrobić tak jak napisałem wcześniej, czyli powiedzieć przy zamówieniu że chcesz otworzyć paczkę :stuck_out_tongue:

Tak jest taka opcja na Poczcie Polskiej i polega na sprawdzeniu zawartości przesyłki pod względem zgodności z tym co się zamawiało. Koszt to dodatkowe 5 zł, które uiszcza nadawca paczki.

@ kieca1991

Zadzwoń do sprzedającego i spokojnie wyjaśnij sprawę. Ppowiedz, że telefon nie działa i brakuje lampy błyskowej, a ty chcesz natychmiastowego załatwienia sprawy. Zobacz co on powie, nie wyrazi chęci szybkiej współpracy, to zgłoś sprawę do allegro - niezgodność rzeczywistego stanu przedmiotu z tym oferowanym na aukcji. Zgłoś sprawę na policji, niech ci szybko dadzą pismo, że jest prowadzone dochodzenie w tej sprawie. Jest to podstawa do skorzystaia z “Programu ochrony kupujących” na allegro. Więcej info o tym programie znajdziesz TUTAJ. będziesz musiał przedstawić allegro dowód z policji o prowadzeniu dochodzenia w sprawie tego tego oszustwa. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale jest na to chyba miesiąc czasu więc pamiętaj aby nie dać się nabrać na wszelkie bajki sprzedającego typu “sprawę załatwię w następnym tygodniu itp.”, tutaj czas jest ważny i trzeba się streszczać więc nie przystawaj na żadne przedłużanie, zmiany terminów załatwienia sprawy itp. Papier jest dość trudno tak szybko odebrać, a czasu Allegro daje niewiele.

Poczytaj także TEGO PDF’A i info na stronce katowickiej policji.

Aha dzięki zobacze co da się zrobić z tym