Pobranie sterów oraz jaki produkt w kompie

(BLADE2042) #1

Witam mam problem otóż chciałem wypalić płytę dwuwarstwową i niestety się nieudało wypaliło tylko 20% i do kosza a już wypalałem za pomocą programu CloneDVD zaznaczyłem tylko w opcjach że chcę wypalić dwuwarstwówkę i bez żadnego problemu poszło pozatym zawsze wypalam tylko i wyłącznie razy 1.Mam pytanko a zarazem i prośbę do WAS czy trzeba na bieżąco niewiem co ile wgrywać uaktualnienia do niewiem czy dobrze piszę ale ostatnio pisałem na forum i dostałem link już ze wszystkim zaco wielkie dzięki BIOSU płyty głównej oraz nagrywarek a są nimi LG oraz PLEXTOR do PLEXTORA dostałem 2 płyty ale niewiem czy są to jakieś stery do niej bo itak bez instalacji tych dwóch płyt śmiga bez problemu.Płytę główną posiadam:GIGABYTE model GA-M57SLI-S4 a modele nagrywarek niewiem jak sprawdzić i podać ponieważ gdzieś zawieruszyły mi się papierki od nich a niebędę zciągał obudowy jest jakaś inna metoda aby podać konkretne dane na temat tych modeli czy raczej jest to zbędene.

(system) #2

właściwie to uaktualnia się BIOS czy to płyty głównej czy nagrywarki dopiero wtedy gdy coś nie działa lub uaktualnienie wprowadza jakieś nowości lub usuwa jakieś błędy uniemożliwiające ( w stosunku do oryginalnej wersji biosu) np pracę lub utrudniającą ją.

Menadżer urządzeń wbudowany w system, everest, sisoft sandra.

(Jjoasz) #3

co masz w srodku, to tylko organoleptycznie mozna sprawdzic, ale...

everest, aida32, SIW czy cpuz, pokaza mniej(lub)wiecej, co chcesz 'zobaczyc;

aktualizacje sa przeciez po to, by wyeliminowac bledy - pierwszy raz nie zawsze jest udany :stuck_out_tongue: