Pobranie Visty dla testów - czy legalne

Witam. Mam do was takie pytanie. Ale zacznę od czegoś innego.

Windows Vista raczej mnie nie pociąga, wręcz przeciwnie. Jedyne co chciałbym zrobić to przetestować go, sprawdzić jak się będzie sprawował na moim sprzęcie itd. Kiedyś u mnie muliła ale teraz zmieniłem kompa.

I teraz pytanie + wątpliwość.

O ile się nie mylę to przy instalacji Visty nie jest koeniczne podanie numeru seryjego, dostaję sie chyba wersje ultimate ograniczoną czasowo - jeżeli nie to proszę o wytłumaczenie.

Czy jeżeli pobiorę obraz Visty z jakiegoś źródła (np torrrent) i przy instalacji nie podam klucza (chcę wersję ograniczoną czasowo) to czy łamię prawo?

Powtarzam, iż jest to tylko dla celów własnych, testów więc długo nie pobędzie. Więc jak z lealnością taeigo rozwiązania? Proszę o szybką odpowiedź

Łamiesz, ściągasz z torentów a to nie jest legalne. Nie ważne, że “na próbę”. Chyba, że Microsoft udostępnił wersję trial, i ściągasz ją. Przynajmniej ja tak to widzę.

mogę się mylić ,ale kiedyś w jakiejśgazecie (PCformat chyba) pisało iż przy instalacji wirsy nie jest wymagany klucz systemu. Wtedy instaluje się w pełni funkcjonalny system ale ograniczony czasowo czyli jak trial. Tyle, że nie wiem, jak z pozyskaniem nośnika. Ja bynajmniej na stronach MS nie znalazłem triala

Być może. Chodzi o źródło skąd się bierze Viste, z p2p to nielegalne. Coś takiego znalazłem: http://www.microsoft.com.nsatc.net/down … 493c7da1aa

  1. a to nie jest obraz dla wirtualnej maszyny??

  2. a google znalazłem cuś takirgo

http://forum.pclab.pl/t298962.html

przy instalacji visty nie trzeba podawać klucza, nastepniesię ma 30 Dni na aktywowanie bądź desinstalacje . O ile mi wiadomo trial nie istnieje(z torrentó można chyba sciągac- nielegalnie jest udostępnianie i przechowywanie rzeczy bez licencji )

to jak w końcu z tym jest (pozyskaniem nośnika) leganie czy nie

Tak mi się też wydaje (1pytanie), cóż… Jedynie chyba tak można legalnie; ten nieszczęsny obraz :slight_smile: A jak chcesz to ściągasz z p2p na własną odpowiedzialność, choć to jest łamanie licencji jak wspomniał kolega wyżej.

teraz to już jestem w kropce. Nie chciałbym mieć przez to problemów. Chyba sobie odpuszczę

Przeczytaj sobie jeszcze to: http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=332097

dzięki wielkie

Uruchom wiersz poleceń jako administrator i wpisz “slmgr-rearm” wtedy po ponownym uruchomieniu licznik aktywacyjny znowu ustawi sie na 30 dni

Można to powtórzyć 3 razy daje to 120 dni testowania (tylko gdy to sprawdzałem nie mialem podanego kodu seryjnego u mnie zadziałało

P.S to podobno legalne jest

  1. Nie da się ściągnąć z torrenta nie udostępniając jednocześnie…

  2. Korzystanie z oprogramowania Windows Vista bez nabycia licencji jest NIELEGALNE! A “skip rearm” służy do odroczenia aktywacji na licencjonowanym systemie.

Cytat:

“Szef programu do zwalczania piractwa w Microsoft, David Lazar z Genuine Windows, powiedział, że Microsoft wie o podobnych, jak to określił, “hackach aktywacyjnych” i będzie badał przypadki próby kradzieży własności intelektualnej.”

“Lazar przypomina, że ten sposób może okazać się jedynie tymczasowy, jako że korporacja dysponuje systemem wykrywania i blokowania piractwa oprogramowania.”

I żadne tłumaczenie sobie i inne interpretacje nie pomogą. MIcrosoft nie wydał samodzielnej instalacji Trial (odpowiednio oznakowanej) i każde inne używanie systemu pobranego z skądkolwiek i używanie 1,2,30dni jest nielegalne.

no nie, czyli jednak muszę sobie odpuścić.

Akurat sie rozchorowałem to pomyśałem, że sobie przetestuje i wydam sobie opinię jak działa na moim sprzęcie.

Ok dzięki wszystkim za wszystko. Jeżeli ktoś da rade wnieść coś nowego to bardzo proszę :smiley:

można jeszcze ściągnąć z rapidshare lub P2M … opcji jest wiele