Początki

Jeśli jest początkujący, niech lepiej nie używa CMS’a, bo one mają bardziej skomplikowany kod… i jeśli będzie coś chciał zmienić, czego nie na w PA, to będzie problem… a poza tym dochodzą wtedy uprawnienia do plików, a jeśli on się pyta o wrzucanie strony na serwer, to chyba lekka przesada z tym CMS’em.

Dodane 18.02.2009 (Śr) 11:01

Przykładowy szablon menu:

Dodane 18.02.2009 (Śr) 11:02

Strona główna zawsze musi nazywać się index.rozszerzenie (np.: index.html, index.php)

A czy program edhtml jest dobry bo kiedyś juz coś w nim kompinowałem??

Nie wiem zależy od programy. Możesz nawet w notatniku pisać.

Polecam kED2, ponieważ nie ma potem problemów z kodowaniem oraz ma gotowe ramy strony.

Musze sobie kupic jakąś książeczke, bo inaczej chyba się nie naucze :wink:

Jak nie możesz się nauczyć z http://kurshtml.boo.pl to ściągnij sobie jakiś program o trybie WYSIWYG, pisz stronę w trybie graficznym, a potem podglądaj kod (X)HTML. Ja też tak robiłem, skuteczne 8) :smiley:

Polecam Ms FrontPage :o

A na czym to bedzie polegało…?

Czy tak trudno to zrozumieć? To bardziej przypomina zabawę - robisz stronę w trybie WYSIWYG i na bierząco podglądasz kod (x)HTML. Można się wiele nauczyć!

On nie umie HTMLa a ty mu wyskakujesz z css i php?

Kosik: Najpierw naucz się wszystkiego co jest o html na kurshtml.boo.pl a potem się martw o php i css

pawelnr1, nie zapominaj się. On się pytał o MENU, a bez CSS’a ładnego nie zrobi…