Poczta e-mail zalety

Witam

Chciałbym poprosić użytkowników forum dobreprogramy.pl o spostrzeżenia (zdanie) na temat zalet b.dobrej poczty e mail tzn jej funkcjonalność, parametry, obsługa itd (czyli jak ona ma wyglądać) oraz co sobie cenicie najbardziej w takowej poczcie.

Proszę o szczere wypowiedzi.

Dziękuje

Pozdrawiam

Najlepszą według mnie darmową skrzynkę pocztową ma Gmail.

najważniejsze jest to, czy serwis na którym masz konto wysyła do ciebie reklamy (które są zgodne z regulaminem konta). Dlatego odradzam ci wszystkie polskie serwisy, bowiem chyba wszystkie z nich takie reklamy wysyłają (po 2-3 na dzień).

Ja polecam ci GMaila, Hotmaila bądź yahoo - 0 reklam na każdym z nich.

Jeśli chodzi o inne parametry to może nim być max. wielkość załącznika, który możesz wysłać w emailu. Tu zdecydowanym liderem jest o2 i wp (po 100MB) lecz wątpię, żebyś wysyłał tak wielkie wiadomości. Spokojnie powinno ci wystarczyć te 25MB oferowane przez GMaila (minusem tej poczty jest to, że nie możesz wysłać plików *.exe) czy Yahoo. A za niedługo Hotmail ma zwiększyć max. rozmiar załącznika do 50MB (z obecnych 10) - a jeśli do tego dodać, że do poczty tej dostajesz wirtualny dysk o pojemności 25GB to myślę, że jest ona godna przetestowania.

Reasumując:

  • Gmail lub Hotmail (bardzo szybkie skrzynki bez reklam)

  • z polskich: o2 bądź w ostateczności Wp (głównie za rozmiary załącznika)

Polecam Ci WP :slight_smile:

Jeśli poczta nie obsługuje IMAP to dla mnie odpada. POP3 to przeżytek

GMail jest najlepszą skrzynką.

Zalety - dobry filtr antyspamowy, integracja z innymi usługami Google (np. iGoogle), duża pojemność.

Wady - nie zauważyłem.

Do Yahoo! do jestem dosyć sceptyczny…

Na polskiej scenie króluje o2, choć najpopularniejszą (niestety, nie najlepszą) jest Onet.

  1. skuteczny filtr anyspamowy + brak reklam od hostingodawcy

  2. pojemność ogólna skrzynki

  3. szybkość odbierania maili (parafrazując: to jak szybko mam wgląd do maila np po rejestracji na nowym forum z którego mam kody aktywujące itp)

  4. minimalny interface graficzny, bez reklam w tle (z przyzwyczajenia do poczty wchodzę poprzez przeglądarkę a nie za pomocą jakiegoś klienta pocztowego typu outlook czy bat!)

  5. bezpieczeństwo i ochrona przed nieautoryzowanym dostępem z zewnatrz

Takie rzeczy tylko na serwisach zagranicznych… Hotmail i GMail się kłaniają. Polskie serwisy wysyłają dużo reklam+dołączają reklamy w interfejsie www. oraz do stopki wiadomości.