Poczta email na dwóch komputerach jednocześnie

witam. Jestem na tym forum nowy. Andrzej.
Poszukuję programu do obsługi poczty mailowej na dwóch komputerach jednocześnie. Outlook mi na to nie pozwala. Proszę o pomoc.
Andrzej

Co konkretnie rozumiesz przez równoczesne? Czy chodzi Ci np o to, że jeżeli wyślesz maila z pierwszego komputera to na drugim będzie on widoczny w skrzynce wysłane? Bo to nie jest problem klienta poczty, czyli programu na komputerze, tylko serwera i konfiguracji poczty.

Równocześnie - to możliwość korzystania z poczty w tym samy czasie. Do tej pory bym ja mógł korzystać to na drugim komputerze outlook musi być wyłączony.

i każda zmiana zrobiona na jednym kompie była widoczna na drugim.

No to każdy jeden program który obsługuje IMAP (do tego potrzebna jest obsługa tego protokołu przez serwer pocztowy).

1 polubienie

Dokładnie tak: IMAP. Na serwerze. Oraz outlook skonfigurowany do pracy z protokołem IMAP na obu komputerach.

1 polubienie

Tak jak wyżej. Przestań używać prehistorycznego POP3, to możesz mieć i pocztę na tysiącu komputerów jednocześnie.
Nie ma to nic wspólnego z Outlookiem. Jak najbardziej wspiera on IMAP … od 20 lat?

Kolejny temat z gatunku “pomóżcie z XYZ bo nie działa mi ABC”, gdzie XYZ nie ma nic do rzeczy :slight_smile:

1 polubienie

Ale kolega o tym może nie wiedzieć, dla Niego jest to problem Outlooka.

Cześć,
Jak wspomniano to raczej kwestia konta pocztowego i ustawień na komputerze. Gdzie są skrzynki (tj. kto jest dostawcą poczty)? Jak już mówiono masz pewnie ustawienia poczty POP3 - tzn. że wszelkie zmiany są robione na lokalnym komputerze i zależne od niego. Od lat stosuje się IMAP - czyli to, co widać na komputerze (Outlooku) jest lustraszanym odbiciem tego, co jest na serwerze. Oznacza to, że jak np. masz skrzynkę GMAIL skonfigurowaną jako IMAP (sposób odbierania poczty) na smartfonie, Outlooku, tablecie i czasem dodatkowo korzystasz z przeglądarkowego ‘klienta’ poczty, to na każdym urządzeniu będzie zawsze widać to samo. Daj więcej szegółów, może coś podpowiemy.

Bierzesz pod uwagę możliwość korzystania z poczty przez interfejs na stronie internetowej? Wówczas do aktualnego stanu masz dostęp z każdego urządzenia, na którym odpalisz przeglądarkę i zalogujesz się do swojej usługi pocztowej.

Rozumiem, mimo wszystko mnie to frustruje. Szczególnie, że najczęściej wtedy pierwszych kilka odpowiedzi jest zupełnie nie na temat.

Kolejny świeży przykład: VirtualBox, gość linuks, host Windows, folder współdzielony, brak polskich znaków
Problem polega na tym, że ktoś używa pod linuxem “notatnika”, który nie jest sobie w stanie poradzić z polskimi znakami zapisanymi w windowsowym notatniku. W temacie jest “VirtualBox” i “folder współdzielony”. Pierwsze kilka postów na temat ustawień samby. Istota problem nie ma z tym żadnego związku… Śmietnik po prostu…

To jest trochę tak jakby ktoś na forum motoryzacyjnym założył temat “naciskam hamulec, a samochód nie jedzie”, po czym następuję 5 stron o tym jak zmodyfikować układ pedałów, aby jednak jechał… dopiero na koniec ktoś pisze “może naciśnij gaz zamiast hamulca”. Temat powinien brzmieć “co nacisnąć, aby samochód jechał”.

Tego możesz spróbować https://www.dobreprogramy.pl/eM-Client,Program,Windows,12415.html
pozdrawiam

Dokładnie Cię rozumiem, ale spójrz na to z innej strony - masz taką wiedzę, że ogarniasz temat całościowo i np. patrzysz się w dwie strony przechodząc przez ulicę jednokierunową :wink: Co do frustracji - spróbuj popracować kiedyś w dowolnym międzynarodowym corpo, to takie rzeczy po czasie uznasz za standard i już nie będzie Ciebie to frustrować :>

Pracuję. Chociaż w przerwie, chciałbym od tego odpocząć :slight_smile:

1 polubienie

Gdyby pytający wiedział co to jest pop3 i imap to pewnie nie musiałby pytać.

Ale teraz przynajmniej wie czego szukać, a w Internecie jest bardzo dużo na ten temat. Wystarczy wpisać w Google imap pop3 i odpowiedzi mnóstwo.

Generalnie POP3 tez jest OK, ja z niego korzystam, ale wiem co robię. Jest inny od IMAP, bo wszystko dzieje się lokalnie, dostęp do wszystkiego jest off-line (oczywiście po odebraniu poczty on-line :wink: ).
Do takiego wykorzystania poczty jak pyta @acado bardzo dobry jest pomysł korzystania z niej poprzez WWW, czyli przeglądarkę. Bardzo prosty, nie wymaga żadnej konfiguracji, wszystko jest na każdym z komputerów.

Oczywiście można przestawić Outlooka na IMAP i mieć to samo na kilku komputerach.

Wszystkim serdecznie dziękuję. Szczególnie tym z Was, którzy wzięli mnie w obronę.
Problem dzięki Wam mam rozwiązany.
Pewnie przyjdę do Was jeszcze nie jeden raz skoro jesteście tak pomocni.
Pozdrawiam, Andrzej

Jeśli nie widziałeś, to obejrzyj i zrelaksuj się :wink: https://www.youtube.com/watch?v=BKorP55Aqvg