Poczta nie dochodzi przy włączonym skanerze Avast

Witam. mam taki dziwny problem. Mam kilka kont pocztowych, w tym jedno na o2 - główne. Gdy sprawdzam Operą pocztę pobiera wiadomości z serwerów w tym klilka wiadomości z o2. Raz zauważyłem, że gdy miałem wyłaczony skaner poczty w Avast to przyszło ponad 100 wiadomości, większośc to spam ale były i wazne wiadomości. W Avast ustawiłem port 995 dla skanera ale to nic nie daje. Co trzeba ustawić by Avast normlanie skanował poczte a Opera pobierała wszystkie wiadomości?

Dodam, że posiadam firewalla Comodo, w którym też grzebałem.

Hej,

Troszkę zafrapował mnie ten post… Myślałem i grzebałem w Avast’cie - bo też używam (i Comodo zresztą też, bo to naprawdę świetny duet) - ale bez większych rezultatów. Jedyne, co przyszło mi do głowy, to zapytać, jak Opera odbiera mail’e - czy działa to na podobnej zasadzie co GMail, czy bardziej jak klient pocztowy?? Jeśli to pierwsze, to zapewne zastosowanie znajdzie tylko skaner WWW, bo skaner poczty nasłuchuje tylko na domyślnych portach, a ewentualne przekierowania są możliwe w starszych wersjach systemu operacyjnego. By nieco więcej światłą rzucić na sytuację, może warto byłoby zaznaczyć w opcjach skanera WWW i poczty, by pokazywały szczegóły o wykonanych operacjach?? Dzięki temu przekonamy się, który ze skanerów działa w czasie odbierania poczty.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sprawdziłem i skaner WWW milczy podczas odbierania poczty. E-maile nie dochodza z o2 i czasem z wp. #-o Gdy wyłaczę skaner to dochodzi cała poczta #-o Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?? A może macie ten sam problem?

Hej,

W takim układzie zostaje poeksperymentowanie z ustawieniami czułości poszczególnych modułów Avast’a. Spróbuj moduły osłona WWW oraz Poczta zmienić na Normalną czułość. Może na ustawieniach domyślnych problem nie będzie występował.

Pozdrawiam,

Dimatheus