Poczta Polska - czy oni są naprawdę tacy powolni?

Witam. Od poniedziałku czekam na paczkę, która została wysłana z Warszawy . Mieszkam w okolicach Katowic ;/ Paczka priorytetowa…brak po niej sladu ? Czy naprawdę ta poczta co raz bardziej jest powolna ? Kolega czeka od zeszlego piatku takze na paczke z okolic Warszawy, tez jeszcze nie doszla. Wie ktoś może co się dzieje ?

Niestety to jest normalne. Poczta przeszła reorganizację, która niestety nie wyszła jej na dobre.

Ja czekam od wtorku z Kraśnika woj. Lubeskie do Krakowa… Maskra… Nic niby nie mówią w telewizji ale nic ich tam nie wiadomo może cichy strajk sobie urządzili… :stuck_out_tongue:

wolniejszy jest Masterlink,już ponad tydzień czekam a miała paczka dojść w ciągu 2 dni :roll: :roll: :roll:

Ja tylko raz w życiu miałem paczkę poczty polskiej w jeden dzień(piorytet).

A takto to do 4dni. Nie wiem jak teraz po tej jak tu ktoś napisał reorganizacji.

Ale ja przeważnie chodziłem na poczte, bo mój listonosz nie zawsze jeździ samochodzikiem to i paczki nie weźmie na rowerek ^^.

U mnie paczki rozwozi inny listonosz, niż listy :slight_smile: .

Ja tam wole dołożyć to parę groszy i wysłać coś DHL lub UPS, ceny nie są wygórowane, a czas przesyłki nieporównywalnie szybszy

Chwileczkę, żyjemy w XXI wieku, więc może czas pomyśleć nad następcą poczty? Mam taki pomysł że w mieszkaniu są takie jakby szuflady, do tego wkładasz coś, zamykasz i ustawiasz miejsce dostarczenia, a ona sama takimi specialnymi jakby to powiedzieć kanalikami jedzie sobie. Oczywiście wszystko kontrolowane przez centrum zażądzania. Może to by było drogie ale trzeba iść z postępem. Ale to tylko taki pomysł, mogą to zrobić całekiem inaczej, ale 1 jest pewne: następce poczty trzeba znaleść.

Częściowo następce poczty już mamy - SMS i e-maile.

Mailem jednak nie wyślemy przecież paczki.

Tylko skąd taka paczka miałaby wiedzieć, gdzie na skrzyżowaniu takich tuneli skręcić??

Jakby ktoś w końcu wynalazł teleportacje :slight_smile: to by nie było problemu.

XXI wiek ale do takich tunelików od każdego mieszkania, pozatym niektóre paczki są wielkie(ostatnio na poczcie przynosili opony) a inne tyciutkie, telefonik, okularki do pływania czy Pendrive/mp3.

To już lepsze by było położyć lepsze kable do neta :smiley: i tańszego neta.

No np. jak kupujesz baterie do komórki(20zł) czy cokolwiek jeszcze tańszego to 15zł za wysyłkę troche szkoda, w porównaniu do 5zł lub 8.

Ale choćby szanowna poczta dała jakiś komunikat na swojej stronie w związku z licznymi opoznieniami ;/ a tam tylko ze ptak izywe mozna przesyłac ,wspolczucie dla tych ptaków.

Ja zawsze dostaje paczki przez DHL i jest OK , a nie to co poczta :slight_smile:

Poczta Polska. Paczka z Krakowa, z morele.net szła mi … 3 tygodnie… za pobraniem, priorytet. W na dodatek listonosz wrzucił awizo do innego bloku. …

O listonoszach to juz nie ma co wspominać, zwłaszcza o tych nowych, których zazwyczaj nawet nie szkolą, bo jak to się tłumaczą :" Nie ma na to czasu…". Dziś się pytałem na poczcie co może być przyczyną opoznienia mojej paczki ? Pani w okienku : " Paczka priorytetowa nie zawsze jest na drugi dzień" / Tylko ja już czekam prawie tydzien / "

Zero odpowiedzi"

Do niedawna moim osobistym rekordem były 2 tygodnie oczekiwania na dostarczenie paczki priorytetowej. Ostatnio rekord został pobity - 3 tygodnie.

Nasz Poczta to jedna wielka porażka.


EDIT

Dodam jeszcze, że nigdy nie zdarzyło mi się żeby paczka priorytetowa dotarła do odbiorcy na drugi dzień, a wysyłałem tych paczek sporo.

Moja rada - nie korzystajcie z tej opcji, bo i tak nie działa. To tylko wyciąganie dodatkowej kasy od naiwnych klientów.

Zastanawiające jest co oni robią tyle czasu z tymi paczkami.

ja może miałem szczęście ale najdłużej na paczkę priorytetową czekałem 4dni - kilkakrotnie dostałem paczkę zaraz na drugi dzień po wysłaniu, najczęściej przychodziły za 2dni

Ja w zeszłym roku także nie czekałem dłużej niż 3 dni na paczkę priorytetową a w tym roku jestem zawiedziony , i jak sobie ją jeszcze “pożyczyli” to zrezygnuje z ich usług

U mnie paczka szła 2 dni, dokładnie wtorek około 14:00 paczka została wysłana z Poznania we czwartek o 10:13 juz była u mnie (R-k).

Teraz czekam na paczke wysłaną wczoraj myślę, mam nadzieje, że w poniedziałek już będzie

obie oczywiście proirytet

Jak piorytet idzie po kilka dni, a teraz tygodni to nie chce wiedzieć co dopiero ekonomiczna ^^.