Poczta Polska i reklamacja

(Allegretto14) #1

Witam. Mam dwa pytania:

1. Chcę złożyć reklamację paczki pobraniowej , czy NAPOCZCIE dadzą mi jakiś druk zeby to zlozyc czy mam napisac to odręcznie?

2. Nie chciałbym reklamcij dawać na pocztę tylko odrazu wysłać do głownego odzdziału w moim województwie. (slask, czyli podelgam do Sosnowca) Zna ktos adres? ?

(Marunde) #2

Reklamacje na PP może złożyć TYLKO I WYŁĄCZNIE nadawca. Jeśli nim jesteś to idź do dowolnego urzędu (nie koniecznie tam gdzie wysyłałeś) koniecznie z dowodem nadania (jeśli nie masz to nie złożysz reklamacji). Tak wypełnisz jedną kartkę (m.in. kto był nadawcą, adresatem, co było w paczce, ile chciałbyś odszkodowania jeśli paczka się nie znajdzie itp).

Tylko w taki sposób złożysz reklamacje. Wiem to z BARDZO dobrego źródła.

(Wujek 15) #3

Napisz do Ciebie. Do Woj. Dłużej będzie szło i będzie dłużej rozpatrywane. Naczelnik Twojej poczty.. zrobi to szybciej. Druk możesz pobrać u nich bądź napisać odręcznie. Zabawy z tym trochę jest.. no ale cóż.. jak trzeba to trzeba.. Sroczta Polska..Wiele incydentów miałem już " z nimi "

(Allegretto14) #4

Ale ten druk jak mi dadzą, to mogę go na spokojnie w domu wypelnic ? nie muszę tam przy nich ?

A zna ktoś ten adres do Sosnowca do nich ? Dla mnie czas nie gra roli ile to będzie szło itd.

Ps. Jestem nadawcą , i mam potwierdzenie.

(Marunde) #5

Możesz wypełnić w domu, z tym nie ma problemu.

Ale możesz złożyć reklamacje w każdym urzędzie pocztowym w całej Polsce. Nawet w Warszawie :wink: