Poczta polska - kradzież zawartości

Witam. Spotkała mnie wczoraj bardzo przykra niespodzianka otóż znalazłem w swojej skrzynce na listy otwartą pustą kopertę. Sprzedający wysłał rzecz w tej kopercie priorytetem wygląda na to ze ktoś ją na poczcie otworzył. z tego co się dowiedziałem to listonosz w ogóle nie powinien jej wziąć z poczty gdyż była otwarta. W poniedziałek mam się stawić na poczcie w celu wyjaśnienia tego z listonoszem bo niestety w piątek go już nie było. Może ktoś ma jakieś doświadczenie i mógłby powiedzieć jak postępować w takiej sprawie. wysyłka na terenie polski to była

Nie wiem na ile to będzie pomocne ale poczytaj:

http://forumprawne.org/prawa-konsumenta … uacji.html

no niestety nie bardzo… Problem w tym że nie było to zakupione przez allegro tylko na forum dogadaliśmy się ze sprzedającym.

Co to za sprzedający, że wysyła zakupiony towar przesyłką nierejestrowaną? To, że kupiłeś poza allegro nie zwalnia sprzedawcy z myślenia, chyba, że to Ty chciałeś aby w ten sposób wysłał aby było taniej, więc jesteś sam sobie winien. Poczta pewnie się “wypnie” bo w żaden sposób nie udowodnisz, że przesyłka doszła tak jak ją znalazłeś (chyba, że listonosz to potwierdzi w co wątpię)

no właśnie problem w tym że to nie był mój wymysł. Wysłane zostało priorytetem. Ze względu na rozmiar musiało być to podane do okienka. I listonosz nie zmieściłby do mojej skrzynki.

Każda rzecz kupowana na odległość powinna być wysyłana jako przesyłka rejestrowana - list polecony, paczka - wtedy jest ślad w dokumentach na Poczcie, że taka przesyłka istniała. A to, że do okienka została podana to nic nie znaczy. Jeśli to tylko sprzedający sam tak zadecydował, to jego problem - przecież nie ma żadnego dowodu, że taką przesyłkę wysłał i to on musi szkodę naprawić.