Poczta polska - kradzież zawartości


(Lukaszm Zdw) #1

Witam. Spotkała mnie wczoraj bardzo przykra niespodzianka otóż znalazłem w swojej skrzynce na listy otwartą pustą kopertę. Sprzedający wysłał rzecz w tej kopercie priorytetem wygląda na to ze ktoś ją na poczcie otworzył. z tego co się dowiedziałem to listonosz w ogóle nie powinien jej wziąć z poczty gdyż była otwarta. W poniedziałek mam się stawić na poczcie w celu wyjaśnienia tego z listonoszem bo niestety w piątek go już nie było. Może ktoś ma jakieś doświadczenie i mógłby powiedzieć jak postępować w takiej sprawie. wysyłka na terenie polski to była


(Frog) #2

Nie wiem na ile to będzie pomocne ale poczytaj:

http://forumprawne.org/prawa-konsumenta ... uacji.html


(Lukaszm Zdw) #3

no niestety nie bardzo... Problem w tym że nie było to zakupione przez allegro tylko na forum dogadaliśmy się ze sprzedającym.


(Cedar) #4

Co to za sprzedający, że wysyła zakupiony towar przesyłką nierejestrowaną? To, że kupiłeś poza allegro nie zwalnia sprzedawcy z myślenia, chyba, że to Ty chciałeś aby w ten sposób wysłał aby było taniej, więc jesteś sam sobie winien. Poczta pewnie się "wypnie" bo w żaden sposób nie udowodnisz, że przesyłka doszła tak jak ją znalazłeś (chyba, że listonosz to potwierdzi w co wątpię)


(Lukaszm Zdw) #5

no właśnie problem w tym że to nie był mój wymysł. Wysłane zostało priorytetem. Ze względu na rozmiar musiało być to podane do okienka. I listonosz nie zmieściłby do mojej skrzynki.


(Cedar) #6

Każda rzecz kupowana na odległość powinna być wysyłana jako przesyłka rejestrowana - list polecony, paczka - wtedy jest ślad w dokumentach na Poczcie, że taka przesyłka istniała. A to, że do okienka została podana to nic nie znaczy. Jeśli to tylko sprzedający sam tak zadecydował, to jego problem - przecież nie ma żadnego dowodu, że taką przesyłkę wysłał i to on musi szkodę naprawić.