Poczta polska, listy zwykłe, 3 pytania

  1. Witam. Orientuje się może, czy można za pomocą zwykłej koperty i znaczka za 1,20zł wysyłać również mniejsze przedmioty? Typu długopisy.

Czy tylko to co zwykle czyli listy czy też inne formy na papierze.

  1. czy wielkość koperty ma znaczenie przy kosztach? Np znaczek nie 1,20 a wiecej?

  2. Czy można kupować znaczki “hurtowo”, tzn np 200 sztuk?

Mam daleko do poczty i szybciej będzie jak mi ktoś odpowie kto sie orientuje…

Witam

  1. Nie

  2. Tak

  3. Tak

  1. W zwykłej kopercie (bez bąbelków) możesz przesyłać co chcesz, pod warunkiem że się nie rozsypie. W praktyce jest to tylko papier i podobne płaskie przedmioty. Długopis może jeszcze przejdzie ale babka w okienku może się przyczepić…

  2. Wielkość koperty nie ma znaczenia. Wpływa jednak na wagę przesyłki a więc pośrednio na koszt.

  3. No pewnie, dlaczego nie.

Więc jak najtaniej wysłać np 1-2 długopisy? Paczką tak małe i lekkie rzeczy?

cena zależy od tego jaka jest waga przesyłki najniższy przedział to do 50g resztę zobaczysz na stronie poczty polskiej

Ja bym kupił małe kopert bąbelkowe, i zapakował te dłguposiy, nakleił zwykły znaczek i powinno wszystko byc okey.

Też własnie o tym pomyślałem, na allegro wychodzi bardzo tanio za mniejsze koperty. Tylko czy na takie można na loozie wysyłać jako zwykła koperta listowa? Jak tak to byłoby idealnie.

Aż zadzownie jutro na poczte się zapytać czy rzeczywiście tak można… chyba ze ktos z was mnie zapewni tak na 100%…

Pozdrawiam

i wielkie dzięki za odpowiedzi.