Poczta usługi windows live i przypomniania w kalendarzu


(Andriusza1) #1

Witam, tak dokładnie jak w temacie. Co mam zrobić, że jak odpalam tego klienta poczta usługi Windows live, gdy w kalendarzu ustawię przypomnienie na np. jutro na godzinę 12:00 wyskoczyło mi tego dnia powiadomienie o danej akcji? Bo jak na razie nie ogarniam :frowning: Ustawiam, przypomnienie 0 minut wcześniej, czy 5 minut wcześniej i ... lipa, nic kompletnie mnie nie powiadamia o moim wydarzeniu. Wie ktoś jak to zjeść?


(MarS) #2

Typuję, że musi być włączony by wygenerować przypomnienie


(Andriusza1) #3

no ale sęk w tym, że jak go włączam, to się nic nie pokazuje. O to chodzi. I nie wiem, co zrobić by pokazywało :confused: W pakiecie MSO normalnie wyskakuje podczas włączania programu, bo sprawdzałem, a tu nie wiem jak to zrobić.


(MarS) #4

Pomoc do Windows Live Poczta

"

Przypomnienia można otrzymywać tylko po zarejestrowaniu się w programie Mail przy użyciu identyfikatora Windows Live ID (Adres e-mail i hasło używane do rejestrowania w programach i usługach Windows Live, jak Windows Live Hotmail i Windows Live Messenger, usługach firmy Microsoft, jak Xbox LIVE, MSN i Office Live, oraz wszędzie indziej, gdzie znajduje się logo Windows Live ID.) . Na liście obok ikony Ustaw przypomnienie Ustaw przypomnienie wybierz, na ile czasu przed rozpoczęciem wydarzenia chcesz otrzymać przypomnienie.

Uwaga

Niektóre funkcje mogą nie być dostępne we wszystkich krajach i regionach.

"

Zwłaszcza ostatnie zdanie mnie rozbawiło. Proponuję dać sobie spokój z tą atrapą i zainteresować się darmowym Google Kalendarz, gdzie informacja o nadchodzącym wydarzeniu jest przesyłana drogą mailową oraz sms-em

Mały EDIT:

Kalendarz wysyła informacje o wydarzeniach...mailem :shock:

Nie wiem kto wpadł na taki chory pomysł, ale bawiąc się wczoraj i testując ustawienia dostałem dzisiaj rano maila z informacją o wydarzeniach z kalendarza :roll:


(Andriusza1) #5

tak tyle, że jestem zarejestrowany w usłudze hotmail, a to co piszesz to chodzi o webową wersję, która wysyła e-maila o przypomnieniach, a ja piszę o kliencie poczty którą pobiera się z usługi Live i tam jest również kalendarz. Chyba, że cię nie zrozumiałem :slight_smile:


(MarS) #6

Tak, nie zrozumiałeś. Ja używam offline-nowego klienta Windows Live a nie żadnego interfejsu webowego


(Andriusza1) #7

acha, czyli rozumiem, że nie ma tam jako takiego przypomnienia o wydarzeniach, tylko przez e-mail? Jak tak to niezła wtopa :confused: