Poczta we własnej domenie

Witam

Powiedzmy, że mam własną domenę i hosting www. Co zrobić, aby można było utworzyć konta e-mail w tym domenie? trzeba zainstalować jakiś skrypt?

Aha i mam nadzieję, że to jest darmowe ;]

Zaparkuj domene na serwerze, potem z poziomu panelu administracyjnego twojego hostingu tworzysz konta mailowe w wybranej domenie. Administrator twojego serwera powinien Cie poinstruowac co i jak.

Czy jest to darmowe to zalezy od hostingu - w drozszych pakietach mozesz miec nieograniczona liczbe maili w danej domenie, w tanszych masz od jednego do kilkudziesieciu adresow email ( ale to wszystko zalezy od hostingu )

Czasem jak masz samą domenę mozesz zalozyc na niej darmowe konta email nie majac serwera ( np w nazwa.pl ). Ale ogolnie nie ma nic za darmo ( czesto dolanczane sa reklamy do emaili)

Ogolnie jak masz wykupiony hosting (zakladam ze www ) to placisz wlasnie za to co on oferuje ( czyli jakoby konta e-mail sa wliczone w abonament )

poczytaj takze o tym

michuw , tylko, że ja nie mam wykupionego płatnego hostingu :wink:

Posiadam darmowy, tylko nie dla szerszego grona (jest tam kilkanaście osób) (1gb+nieograniczona baza MySQL), bez reklam itd. :wink:

Wszystko jest czyste, na razie nic na tym hostingu nie mam.

I czy jest jakiś skrypt, czy coś takiego, aby można było tworzyć konta pocztowe?

w takim razie mozesz sprcyzowac czy masz jakis panel administracyjny na tym hostingu?

jesli nie (choc to mało prawdoodobne), to namow admina na npcPanel niech kupi licencje i po klopocie.

nastepnie mozesz sie zainteresowac tą (zakladam ze jest to serwer dla php )

klasą

Konta pocztowe tworzysz tylko i wylacznie z poziomu panelu administracyjnego lub jak w tym wypadku uzywajac odowiedniego skryptu integrujacego sie z panelem (moze integrujacego sie to za mocno powiedziane, ale popostu wysylajacego odpowiednie zapytanie do serwera)

michuw , no panel mam, ale nie jest to cPanel, tylko zwykły - autorski.

I nie ma tam opcji tworzenie adresów e-mail.

Jesli jest to autorski skrypt to niestety ja Ci nie pomoge, moze zrobic to jedynie autor tegoz kodu udostepniajac odpowiednie API, lub publikujac gotowy juz skrypt

No trudno, że się nie da :frowning:

A czy w takim razie może da zrobić się przynajmniej jakoś alias poczty zrobić? czy to też nie będzie możliwe.

aliasy poczty w uslugach hostingowych tworzy sie rowniez w panelu administracyjnym :slight_smile: . Wogole pierwsza osoba z ktora powinienes w takich sprawach rozmawiac jest administrator twojego serwera - hostingu

pozdr