Poczta wp.pl - autokonfigurator?/jak skonfigurowac

Witam czy jest coś co automatycznie konfiguruje pocztę w o.expresie? pytając tylko o podstawowe sprawy?

Znajomy robi wszytko jak ja i co dziwne mi dzialają ustawienia jemu nie (powiem tylko że to on nauczył mnie konfiguracji jak jeszcze byłem maly) więc odpada ze on czegos nie umie :?

ewentualnie proszę o szczegółowe screny

a możesz napisać co mu nie działa, jak robi tak tak ty? jaki komunikat mu się wyświetla podczas ściągania lub wysyłania poczty?

próbuję telepatycznie się połączyć z nim i się dowiedzieć, ale nie udaje mi się :wink:

wszytko ma tak samo ustawione, nie działa mu wysyłanie poczty, odbierać może choć czasem też jest bład (ale czesciej odbiera) komputer nawet jest po formacie.

Łączenie z serwerem nie powiodło się. Konto: 'pop3.wp.pl', Serwer: 'smtp.wp.pl', Protokół: SMTP, Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd łączy: 10060, Numer błędu: 0x800CCC0E

poszukałem w googlach przez wpisanie podanego przez ciebie błędu.

zaglądnij tutaj, lub tu

żadnych konkretów :? tam coś z antywirusem, ale kolega ma inny w dodatku sklepowy że tak powiem

z tego co ja czytałem, to problem leży w tym, że z blokowaniem portu 25 na którym działa SMTP, jakiś trojak, jak tam było napisane, albo firewall.

Ale najlepiej, to poznacz winowajcę, czy jest nim OE, czy też problem leży w systemie, czy jest niezależny od komputera.

uruchom wiersz poleceń i wpisz:

telnet smtp.wp.pl 25

po prawidłowym połączeniu powinien pojawić ci się napis:

220 smtp.wp.pl ESMTP

w przeciwnym razie coś innego wyświetli.

aju_RidazUnit http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 957#980957

zastosuj się do tego i popraw.

Przepraszam, chyba już wszytko ok.