Podatek VaT pytanie?

Mam pytanie, ponieważ chcem zakupić kompa laptopa no i na allegro pisze że kosztuje 3800zł a drugi taki sam kosztuje 4500 od tego samego goscia. Wysłałem meila do sprzedawcy czym się różnią i odpowiedział, że ten za 4500 ma w sobie podatek vat 22 % a ten za 3700 nie i powiedział, że bez problemu mogę kupić tego bez podatku do domu. Więc mam pytanie czy tak jest czy musze wziąc z tym podatkiem bo nie widzi mi się wydawanie 700 zł na podatek.

Proszę o szybką odpowiedź

Możesz kupić ten tańszy pod warunkiem, że kupujesz laptopa do domu [dla celów prywatnych] i nie będziesz go wykorzystywał/a dla celów zarobkowych [np. działalność gospodarcza].

Jeżeli więc nie prowadzisz działalności gospodarczej [a jak sądzę nie prowadzisz, bo wiedziałbyś/wiedziałabyś z czego wynika różnica w cenie], to z czystym sumieniem kupuj tańszy sprzęt.

Pozdrawiam

ok dzięki mam jeszze jedno pytanie, dajmy mam stronę na której zarabiam np jakieś tam małe pieniądze ( strone będe robił) i za to trzeba coś płacic jakiś podatki czy nie bo z reklam kasa idze no nie??

Co ty wypisujesz , sprzęt bez podatku vat mogą zakupić osoby które prowadzą działaność gospodarczą a w przypadku komputera bez vat mogą zakupić osoby którym taki sprzęt jest niezbędny do prowadzenia tej działalności , zwykła 'fizyczna" osoba kupuje sprzęt z doliczonym podatkiem vat , gościu na allegro coś “truje” albo sprzęt jest nie nowy albo jakiś “kombinowany”

OK. Chyba nie do końca się zrozumieliśmy. VAT’em obciążony jest każdy towar, niezależnie czy kupuje osoba fizyczna, czy osoba prowadząca działalność gospodarczą. Różnica jest tylko taka, że osoba prowadząca taką działalność, może sobie wartość tegoż VAT’u odliczyć.

Natomiast co do jednej rzeczy muszę się z Tobą Zbych1 zgodzić - sprzedaż tego samego towaru w rożnych cenach, przez jednego sprzedawcę i tłumaczenie tego w ten sposób, jest nieco dziwne [umknęło to mojej uwadze].

Pozdrawiam

No więc lepiej tego nie brać mówicie?? A w sklepie normalnym internetowym odliczyli by ten podatek bo np pisze cenna brutto 4400 a netto 3700 no i jestem ciekaw czy czy dało by się to jakoś uzgodnić za te 3700 a nie 4400.

pozdrawiam:D

Nie sądzę. Cena zakupu dla klienta indywidualnego to cena brutto. Ale zawsze możesz poprosić o jakiś upust przy zakupie za gotówkę - ja tak zawsze robię i rzadko się zdarza, że sprzedawca odmawia [czasem oferują jakieś akcesoria gratis zamiast upustu].

Z tym, że na upust w wysokości 700 PLN raczej bym nie liczył :wink: może 100, 150 PLN.

Pozdrawiam

Na ten droższy oprócz gwarancji wystawiam dodatkowo dokument sprzedaży. Jeżeli nie kupuje Pan na firme to spokojnie mozna kupic tego be z fakturki.

ten sprzedawca odpisał tak. ten 3700

Dodane 11.01.2009 (N) 22:30

odpowie ktoś jeszcze

Sprzedawca prowadzi działalność gospodarczą i ma na stanie kilka laptopów.

Przewiózł je przez granice nie płacąc podatku za nie.

Jeśli chce sprzedać laptopa bez faktury to do ceny laptopa doliczy tylko swoją marżę i cena końcowa wychodzi dajmy na to 3500zł.

Jeśli natomiast ktoś chce kupić z fakturą na firmę to sprzedawca musi wprowadzić laptopa na stan sklepu i zapłacić od niego podatek. A więc do ceny laptopa dolicza marże i podatek.

I stąd ceny za ten sam przedniot są dwie.

fiero dlaczego jak kupuje chleb w sklepie sprzedawca nie odlicza mi vatu ? ten gość kombinuje ciekawe co na ten temat urząd skarbowy :smiley:

Więc już sam nie wiem który by brać

Bo chleb jest wytwarzany i sprzedawany na terenie UE.

Laptop mógł być zakupiony w USA na zasadzie tax free.

Odpisał wyraźnie oprócz gwarancji wystawia dowód sprzedaży więc wygląda na to że ten tańszy nie posiada gwarancji producenta a pewnie tylko jakąś krótkoterminową rozruchową gwarancje udzieloną przez sprzedawce , nawet jak by była gwarancja producenta to bez rachunku/dokumentu sprzedaży tak jak by jej wcale nie było.więc decyzja należy do ciebie albo ryzykujesz i kupujesz tańszy albo decydujeś się w razie problemów na darmowy serwis i kupujesz droższy.

tu jeszcze jest link do tego tanszego

http://www.allegro.pl/item525622031_dla … 077ea.html

i spr sobie jeszcze co on sprzedaje i ten drogi za 4400 i porownajcie dla pewnosci