Podążające kreski na ekranie

(Matimax96) #1

Witam, od jakiegoś czasu mam olbrzymi problem z kartą graficzną. Otóż na ekranie mam dziwne kropki które przesuwają się wraz z okienkami itd...

Gdy odinstalowałem sterowniki - problem ustąpił, ale jako że jestem graczem są mi one potrzebne, wiecie może w czym tkwi problem? Pozdrawiam

(mrFreeze) #2

Daj temperatury karty jak dasz radę odpal grę na kilka minut i wtedy daj screena.

http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P ... 33495.html

(Matimax96) #3

Bez zainstalowanych sterówników: http://scr.hu/0zvj/6td71

Nie włączałem tutaj gry.

Dodatkowo znalazłem coś takiego: http://forum.benchmark.pl/topic/80320-j ... -obudowie/

Czy to może pomóc ?

(mrFreeze) #4

Karta graficzna ma prawie 80st w spoczynku. Czym szybciej ją wyciągaj wyczyść, wymień pastę. Nie wiem jaka karta zobacz czy wentylator na niej działa sprawnie.

(Agatonster) #5

mateuszolszak ,

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Matimax96) #6

Karta graficzna to nvidia gt 220.

Była niedawno czyszczona, zmieniałem także paste.

Przed chwilą zdjąłem obudowę, postawiłem zboku dodatkowy wiatraczek, zainstalowałem nowsze stery i temp spadła do 67-70 stopni.

Lecz teraz na tych nowych sterach ekran co chwile skacze i tak jakby scina sie na ukos w niektorych miejscach...

Nie wiem dlaczego taki problem wystepuje dopiero po instalacji sterownikow... Gdy ich nie ma niczego nie widac chociaz temp jest 80 stopni...

(sadaj72) #7

Może karta grzała się od dłuższego czasu i w końcu doszło do fizycznego uszkodzenia gpu.

(mrFreeze) #8

Niestety popieram przedmówcę pewnie jeszcze słabiutki zasilacz i karta spalona. To są artefakty i wskazują na uszkodzenie GPU. Możesz dokonać rebailling domowym sposobem czyli do piekarnika ale na własną odpowiedzialność :slight_smile:

(Matimax96) #9

No tak, ale możecie mi wytłumaczyć dlaczego tak się nie dzieje gdy nie mam zainstalowanych sterowników tylko dopiero po instalacji? Bo jest to dla mnie conajmniej nielogiczne.

-- Dodane 08.08.2013 (Cz) 9:54 --

Aha, czyli mam rozumieć że nikt nie wie ? Pozdrawiam

(Tomasz Gorczyca) #10

Może moje tłumaczenie będzie zagmatwane ale spróbuje. Instalując sterowniki powodujesz że karta udostępnia swoje wszystkie możliwości jednak jest fizycznie uszkodzona i nie jest wstanie wyświetlać kolorów w na 100% swoich możliwości.Przyczyną też może być że masz grafikę na płycie instalując stery uruchamiasz drugą tą nie na płycie grafikę.Musisz kupić grafe z dobrym chłodzeniem aby uniknąć uszkodzenia .DirectCU II od Asusa jest w miarę wydajnym systemem chłodzącym rozejrzyj się za kartami z tym systemem

(Matimax96) #11

Dobra dzięki, już domyślam się o co może chodzić, a czy możesz mi powiedzieć jaka karta graficzna do 350zł będzie wydatna do gier + dobre chłodzenie?

(sadaj72) #12

Z używanych:

GTX460 (TDP 160W) lub 5850 (TDP 151W).

Z nowych:

7750 GDDR5 (TDP 55W) lub wydajniejsza 7770 (TDP 80W, ~370zł).

Karty o wysokim TDP wymagają porządnego zasilacza, podłączenie ich do tracera, logica, czy feela zwykle nie kończy się dobrze.

(Matimax96) #13

Do zamknięcia, Dziękuje.