Podążające kreski na ekranie

Witam, od jakiegoś czasu mam olbrzymi problem z kartą graficzną. Otóż na ekranie mam dziwne kropki które przesuwają się wraz z okienkami itd…

Gdy odinstalowałem sterowniki - problem ustąpił, ale jako że jestem graczem są mi one potrzebne, wiecie może w czym tkwi problem? Pozdrawiam

Daj temperatury karty jak dasz radę odpal grę na kilka minut i wtedy daj screena.

http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html

Bez zainstalowanych sterówników: http://scr.hu/0zvj/6td71

Nie włączałem tutaj gry.

Dodatkowo znalazłem coś takiego: http://forum.benchmark.pl/topic/80320-j … -obudowie/

Czy to może pomóc ?

Karta graficzna ma prawie 80st w spoczynku. Czym szybciej ją wyciągaj wyczyść, wymień pastę. Nie wiem jaka karta zobacz czy wentylator na niej działa sprawnie.

mateuszolszak ,

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Karta graficzna to nvidia gt 220.

Była niedawno czyszczona, zmieniałem także paste.

Przed chwilą zdjąłem obudowę, postawiłem zboku dodatkowy wiatraczek, zainstalowałem nowsze stery i temp spadła do 67-70 stopni.

Lecz teraz na tych nowych sterach ekran co chwile skacze i tak jakby scina sie na ukos w niektorych miejscach…

Nie wiem dlaczego taki problem wystepuje dopiero po instalacji sterownikow… Gdy ich nie ma niczego nie widac chociaz temp jest 80 stopni…

Może karta grzała się od dłuższego czasu i w końcu doszło do fizycznego uszkodzenia gpu.

Niestety popieram przedmówcę pewnie jeszcze słabiutki zasilacz i karta spalona. To są artefakty i wskazują na uszkodzenie GPU. Możesz dokonać rebailling domowym sposobem czyli do piekarnika ale na własną odpowiedzialność :slight_smile:

No tak, ale możecie mi wytłumaczyć dlaczego tak się nie dzieje gdy nie mam zainstalowanych sterowników tylko dopiero po instalacji? Bo jest to dla mnie conajmniej nielogiczne.

Dodane 08.08.2013 (Cz) 9:54

Aha, czyli mam rozumieć że nikt nie wie ? Pozdrawiam

Może moje tłumaczenie będzie zagmatwane ale spróbuje. Instalując sterowniki powodujesz że karta udostępnia swoje wszystkie możliwości jednak jest fizycznie uszkodzona i nie jest wstanie wyświetlać kolorów w na 100% swoich możliwości.Przyczyną też może być że masz grafikę na płycie instalując stery uruchamiasz drugą tą nie na płycie grafikę.Musisz kupić grafe z dobrym chłodzeniem aby uniknąć uszkodzenia .DirectCU II od Asusa jest w miarę wydajnym systemem chłodzącym rozejrzyj się za kartami z tym systemem

Dobra dzięki, już domyślam się o co może chodzić, a czy możesz mi powiedzieć jaka karta graficzna do 350zł będzie wydatna do gier + dobre chłodzenie?

Z używanych:

GTX460 (TDP 160W) lub 5850 (TDP 151W).

Z nowych:

7750 GDDR5 (TDP 55W) lub wydajniejsza 7770 (TDP 80W, ~370zł).

Karty o wysokim TDP wymagają porządnego zasilacza, podłączenie ich do tracera, logica, czy feela zwykle nie kończy się dobrze.

Do zamknięcia, Dziękuje.