Podczas bootowania płyty xp (instalacja nowego wina)

(Robinn1) #1

Witam.

Mam pewien problem... Chcę przeinstalować windows ale napotkałem sie na pewien kłopot.

Podczas rozruchu płyty pisze "kliknij dowolny klawisz ......." ok klikam ... i pisze "instalator sprawdza konfiguracje komputera" no okej i nagle wtf? czarny ekran nic sie nie dzieje..... Miał ktoś może podobny problem?

Dzięki za odp

(Adalbert) #2

Witam

Ja miałem identycznie. Prawdopodobną przyczyną była za stara płyta główna/jej bios, który nie obsługiwał do końca poprawnie mojego nowego dysku 200GB, wynik identyczny. Prawdopodobnie mogłoby poradzić w moim przypadku aktualizacja bios'u. A osobiście wsadziłem mniejszy starszy dysk i na niego zainstalowałem windowsa xp.

(Samurai) #3

@robinn1 jeśli posiadasz tuner bądź kartę telewizyjną to wyciągani ją na czas instalacji windowsa, jeżeli nie masz to spróbuj zmienić grafikę na inną. Powinno pomóc.

(Robinn1) #4

nie mam karty telewizyjnej ale wiemw czym problem w dysku

gdy odłączam dysk ekranu czarnego nie ma wszystko idzie

wiec co zrobić?

(Adalbert) #5

A jaki konkretnie to dysk? Czy xp ze zintegrowanym sp2 (jak nie to koniecznie trzeba).

Myślę że powinieneś zacząć od aktualizacji BIOS. Jak nic nie pomorze, to instalacja na innym dysku, albo u kogoś na starym dysku i późniejsze przełożenie go do siebie.

U siebie próbowałem zaktualizować BIOS ale jakaś archaiczną płytę mam i nie bardzo znalazłem ten nowy. Dlatego wstawiłem stary dysk, zainstalowałem na nim xp i podpiąłem nowy dysk (już normalnie widziany) i tam trzymam dane.