Podczas grania komputer się wyłącza

Witam

Mam problem głównie z grą nfs mw 2013. Podczas grania komputer poprostu się wyłącza. Sama gierka odpala się w trybie okienkowym. Karta graficzna i procesor mocno nie nie nagrzewają. Gra jest orginala. Kto chce możesz sprawdzić. Mój nick na origin : marwik15. Dodam również że w różnych grach np bf bc2 komp gubi fps’y. Nfs jest zainstalowany na dysku zewnętrznym. Czy może to powodować nie wczytywanie się mapy ? Proszę o propozycję rozwiącania problemu wyłączającego się komputera i błędami wczytywania się mapy. W innych grach nie zauważyłem czegoś takgiego. Problem dotyczy zarówno średnich jak i niskich ustawień. Sterowniki są najnowsze pobrane pod windows 8. Sam mam 8.1.

Mój sprzęt

Procek : AMD athlon 5200+  2 po 2.7 GHz

Grafika : Ati radeon HD 4870 1GB DDR5

Ram : 3 GB

Zaasilacz : fortron fsp400-60mdn 400w

Pozdrawiam

 

ps bardzo przepraszam za błędy w pisowni.

BIOS coś mówi przed wyłączeniem?

Sprawdź programem temperatury podzespołów, bo jedyne co mi przychodzi do głowy to awaryjne wyłączenie przed przegrzaniem.

Bios siedzi cicho. Temperaturki są normalne czyli takie jak podczas grania. Dołożyłem do 5 Gb ramu i to samo. Wgram system od nowa i zobacze czy pomoże.

Daj screen z HWmonitor

Po reinstalacji systemu problem przeszedł na saints row 3 i nawet minecraft. Obie są orginalne… Proszę o pomoc. Przez to nie mogę pograć. Nie wspominając o tym że co chwila net mi pada. Screen  z HWmonitor http://fotoo.pl//out.php?i=758177_screen.png

Odczyt temperatur bez obciążenia?

 

Jeśli tak to temperatura karty jest za wysoka.

Komp świeżo po odpaleniu. Włączyłem maksymalne chłodzenie i temperatura utrzymuje się 35-37 stopni. Boję się tylko czy ona nie odfrunie na tych obrotach. Bardzo przypomina suszarkę… Można coś zrobić żeby tak się nie grzała ?

Czy karta była czyszczona (z kurzu)?

Czy miała zmienianą pastę termoprzewodzącą?

 

Jaki to dokładnie model karty?

Tak cały komputer był czyszczony.  Karta nie miała wymienianej pasty. Jaką pastę (dobrą) proponujesz ? Karta to ati radeon 4870. Staruszek ma 4 lata ;D

Te radki miały wyższe temperatury, sprawdź temperatury w stresie programem Furmark podaj czy test przebiegł bez problemów i artefaktów jak zobaczysz 90 stopni to wyłącz test i testuj karte przez minimum 30 minut

Chwilowo gram. Jak skończę to sprawdzę.

Właśnie mija 5 min testu. Temperatura trzyma się na 60 stopni (maksymalne obroty). Z automatycznym było 72. Pomęczę go jeszcze trochę i i zobaczę co się stanie.

Potrzymałem go trochę dłużej. Maksymalne obroty i jakoś się nie wyłączył. http://hardblock.lqs.pl/test.png Ja myślę że porostu automatyczne regulacja obrotów się zepsuła. A i wymieniłem pastę i nadal jest 60 stopni po starcie. Myślę że problem w jakimś stopniu został rozwiązany.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Proszę korzystać z przycisku Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak