Podczas grania komputer się wyłącza


(Marwik15) #1

Witam

Mam problem głównie z grą nfs mw 2013. Podczas grania komputer poprostu się wyłącza. Sama gierka odpala się w trybie okienkowym. Karta graficzna i procesor mocno nie nie nagrzewają. Gra jest orginala. Kto chce możesz sprawdzić. Mój nick na origin : marwik15. Dodam również że w różnych grach np bf bc2 komp gubi fps'y. Nfs jest zainstalowany na dysku zewnętrznym. Czy może to powodować nie wczytywanie się mapy ? Proszę o propozycję rozwiącania problemu wyłączającego się komputera i błędami wczytywania się mapy. W innych grach nie zauważyłem czegoś takgiego. Problem dotyczy zarówno średnich jak i niskich ustawień. Sterowniki są najnowsze pobrane pod windows 8. Sam mam 8.1.

Mój sprzęt

Procek : AMD athlon 5200+  2 po 2.7 GHz

Grafika : Ati radeon HD 4870 1GB DDR5

Ram : 3 GB

Zaasilacz : fortron fsp400-60mdn 400w

Pozdrawiam

 

ps bardzo przepraszam za błędy w pisowni.


(adan2013) #2

BIOS coś mówi przed wyłączeniem?

Sprawdź programem temperatury podzespołów, bo jedyne co mi przychodzi do głowy to awaryjne wyłączenie przed przegrzaniem.


(Marwik15) #3

Bios siedzi cicho. Temperaturki są normalne czyli takie jak podczas grania. Dołożyłem do 5 Gb ramu i to samo. Wgram system od nowa i zobacze czy pomoże.


(bart86) #4

Daj screen z HWmonitor


(Marwik15) #5

Po reinstalacji systemu problem przeszedł na saints row 3 i nawet minecraft. Obie są orginalne… Proszę o pomoc. Przez to nie mogę pograć. Nie wspominając o tym że co chwila net mi pada. Screen  z HWmonitor http://fotoo.pl//out.php?i=758177_screen.png


(falcon89) #6

Odczyt temperatur bez obciążenia?

 

Jeśli tak to temperatura karty jest za wysoka.


(Marwik15) #7

Komp świeżo po odpaleniu. Włączyłem maksymalne chłodzenie i temperatura utrzymuje się 35-37 stopni. Boję się tylko czy ona nie odfrunie na tych obrotach. Bardzo przypomina suszarkę… Można coś zrobić żeby tak się nie grzała ?


(falcon89) #8

Czy karta była czyszczona (z kurzu)?

Czy miała zmienianą pastę termoprzewodzącą?

 

Jaki to dokładnie model karty?


(Marwik15) #9

Tak cały komputer był czyszczony.  Karta nie miała wymienianej pasty. Jaką pastę (dobrą) proponujesz ? Karta to ati radeon 4870. Staruszek ma 4 lata ;D


(bart86) #10

Te radki miały wyższe temperatury, sprawdź temperatury w stresie programem Furmark podaj czy test przebiegł bez problemów i artefaktów jak zobaczysz 90 stopni to wyłącz test i testuj karte przez minimum 30 minut


(Marwik15) #11

Chwilowo gram. Jak skończę to sprawdzę.

Właśnie mija 5 min testu. Temperatura trzyma się na 60 stopni (maksymalne obroty). Z automatycznym było 72. Pomęczę go jeszcze trochę i i zobaczę co się stanie.

Potrzymałem go trochę dłużej. Maksymalne obroty i jakoś się nie wyłączył. http://hardblock.lqs.pl/test.png Ja myślę że porostu automatyczne regulacja obrotów się zepsuła. A i wymieniłem pastę i nadal jest 60 stopni po starcie. Myślę że problem w jakimś stopniu został rozwiązany.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Proszę korzystać z przycisku Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak