Podczas grania monitor przechodzi w stan czuwania

Witam,

na początek podam parametry komputera:

-Procesor: Intel Core i7-920 /2.66GHz

-Płyta główna: Gigabyte EX58-UD5 /intel X58/

-Pamięć RAM: Kingston 6GB (3x2GB) 1333MHz CL9

-Dysk twardy: Seagate 1 TB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.12

-Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 295 1792MB DDR3 /2x448 bit/ HDMI 2xDVI

-Zasilacz: Chieftec 750W [CFT-750-14C]

-WIndows 8 64bit

Ogólnie rzadko grywam w gry wymagające wysiłku przez mój komputer. Jednak rok temu zakupiłem Crysisa 1(!) i nie mogłem przejść końcówki, ponieważ za każdym razem monitor przechodził mi w stan czuwania. Szukałem wtedy sporo w internecie, ale nie doszedłem do żadnych wniosków. Grałem również w GTA IV, (gra widziała tylko połowę pamięci karty graficznej) i nie miałem takiej sytuacji. Parę dni temu włączyłem starego, dobrego Gothica I i monitor zaczął przechodzić mi w stan czuwania…działo się to w różnych momentach, nie było żadnej reguły. Przeważnie efekt był taki, że monitor przechodził w stan czuwania i musiałem wyłączyć i włączyć komputer (resetowanie nic nie dawało), tylko raz komputer po prostu sam się wyłączył. Często jednak przechodzę między grą a folderami/przeglądarką (poprzez alt+tab) i wtedy najczęściej monitor przechodził w stan czuwania.Testowałem GPU 3DMarkiem, ale wszystko było ok, temperatura ustalała się na wysokim poziomie i była stabilna aż do końca testów. Sterowniki mam najnowsze, na starszych też się to działo. Wymieniłem pastę na GPU i wyczyściłem komputer ale dalej to samo.

Nie wiem już co mam robić. Kupić nowe GPU (jaką?) czy wentylator (jaki?)? Nie mam możliwości zamienić GPU albo wentylatora.

google wyrzucają parę podobnych wątków, jednak nie znalazłem żadnego, który został doprowadzony do końca i zostały wyciągnięte jakieś wnioski.

Mam nadzieję, że mi pomożecie. Pozdrawiam

Dodane 01.04.2013 (Pn) 11:43

Podbijam