Podczas gry monitor się wyłącza

Cześć. Mam taki problem. Mam oryginalne the sims 2 i parę dodatków. Kiedy już wszystko zainstalowałam i już chwilę gram w simsy to po chwili komputer się zawiesza i wyłącza się monitor :frowning: , muzyka z gry dalej gra i niestety muszę resetować. I tak cały czas. Bardzo proszę o pomoc.

Być może ustawiłeś zbyt dużą rozdzielczość w grze i monitor ma problem z jej obsłużeniem. U mnie w takim wypadku pojawiał się napis “out of range”

Jeśli gra chwilę i po paru sekundach się dopiero wyłącza to raczej nie przekroczenie maksymalnej rozdzielczości lub wygórowanego odświeżania. Możliwe są problemy z zasilaniem lub coś w systemie grze nie pasi. Ale to jak mówisz, że komp się zawiesza to użycie skrótu CTRL+ALT+DEL nie wywołuję Menadżera Zadań?

Ja mam taki sam problem tyle że alt+ctrl+delete pomaga oprócz tego bywa czasami że gra się wyłączy albo komputer się zrestartuje

…bywa, że współpraca monitora z kartą graficzną szwankuje, jeżeli masz możliwość -to sprawdż na innym monitorze /karcie/…

odpada tak zaczeło się dziać od pewnego czasu a dokładniej od wymiany zasilacza

-to i w zasilaczu szukaj winnego…

Miałem kiedyś taki sam problem,po pewnym czasie od takich zachowań komputera sfajczył się zasilacz a następnie karta graficzna,więc radził bym wymianę zasilacza

Miło że tyle osób bierze udział w tym temacie. Spróbowałam z tym ctrl+alt+delete i tam nacisnęłam na “Przełącz na”. Gra ponownie się włączyła, ale tamto z monitorem też się powtórzyło. A gdybym robiła tak cały czas? Trochę to przeszkadza w grze. Więc warto może spróbować z zasilaczem. A jest może jeszcze jakiś inny sposób? Wszystkim jednak i tak dziękuję :slight_smile: za wszytski propozycje i w ogóle.

poziomka3 , tak więc komputer się nie zawiesza, lecz wyłącza się monitor. Bardzo możliwe, że jest to wina zasilacza, który źle trzyma napięcie, a pobór mocy w trakcie grania wzrasta. Również proponuję wymianę zasilacza, lub sprawdź jak chodzi Ci inna gra, równie wymagająca co The Sims 2 lub nawet cięższa do udźwignięcia przez Twojego PC’ta.

Hmm… tylko z the sims 2 tak się dzieje. Inne gry chodzą dobrze. A gdybym wymieniła monitor i sprawdziła to dałoby coś? Nie wiem czy to coś ma do rzeczy, ale taki sam problem miałam gdy wgrałam nieoryginalne the sims 2 na komputer. Kiedy już miałam rodzinę i dużą parcelę z ogrodem, basenem i w ogóle to po chwili grania robiło się to samo gdy grałam z dodatkami ale już oryginalnymi. Więc jest problem z the sims 2.

ja juz problem rozwiązałem :slight_smile: wina była pamięci ram 256 wyciągnąłem i gra gitara

Przynajmniej twój problem się rozwiązał :wink: