Podczas instalacji systemu nie widzi dusku na SATA

Witam tak jak w temacie podczas instalacji systemu nie widzi dysku podłaczonego na Sata a co za tym idzie nie moge zainstalować systemu. Jeśli ktoś miał podobny problem lub wie ktoś jak rozwiązaćten problem to prosze o pomoc bo mój stary dysk to rozsypka.

Więcje szczegółów. To laptop czy komputer PC? Jeśli laptop to w BIOS-ie należy ustawić opcję “Sata native” na “disable”. Jeśli to komputer PC to należy podać sterowniki do dysku (sterowniki są na płycie CD dołączonej do płyty głównej). Po przygotowaniu dyskietki startowej podczas uruchomienia instalatora pojawia się pytanie o dodatkowe sterowniki. Naciskasz wrtedy klawisz F6 i instalator wczytuje sterowniki z dyskietki

Czyałem teraz w internecie że trzeba daćdodatkowe sterowniki do SATA w zależności od płyty moze ktoś wie gdzie takie pobrać moja płyta to Gigabyte GA-K8U Chipset Uli 1689

Złączono Posta : 11.10.2006 (Sro) 17:23

a jak zrzucić te stery na dyskietke ?? Nie korzystam z dyskietki startowej botuje odrazu z płyty ale dysponuje dwoma napedami jeśli to coś pomoze :] To jest stacjonarny PC.

Złączono Posta : 11.10.2006 (Sro) 17:23

a płyte ze sterownikami od płyty głównej posiadam :]

podczas instalacji windowsa , na początku , na dole pojawi się napis o innych urządzeniach magazynujących i propozycja wciśnięcia F6 .

Tak zrób . Po pewnym czasie instalacja się zatrzyma i wtedy trzeba włożyć dyskietkę za sterownikami serial ata&raid controller driver .

Te sterowniki były dosterczone z płytą główną . Można je znaleźć na stronie producenta płyty lub producenta chipsetu ( np. VIA , INTEL itp.)

może to sprawa samego przestawienia w biosie kontrolera z ATA na SATA jezeli wgrywasz aktualnego windowsa SP2 powinien widziec juz SATA

Podstawowa sprawa wklej loga z everesta - zakładka płyta