Podczas instalacji, Windows nie wykrywa dysku

Witajcie,

Mam nowy dysk WD, i kiedy chce instalować Windows XP to pisze, że nie wykrył żadnego dysku. Wszystko jest moim zdaniem dobrze podłaczone: zasilanie jest, kabelek sata również podłączony, co może być powodem tego błędu?

Szczotka zasialania pod sata miałem tylko jedną, kabel podłączyłem od dysku do gniazda “SATA1”

Bardzo proszę o pomoc, jest to dla mnie bardzo ważne!

Nie szczotka tylko wtyczka i muszą być podłączone dwie - zasilania i sygnałowa.

Tu masz wiele odpowiedzi na Twoje główne pytanie:

search.php?keywords=Windows+nie+wykrywa+dysku+SATA&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

2.3. Przed założeniem tematu należy skorzystać z pomocy (Help) programu lub FAQ/HELP na stronie producenta, wyszukiwarki forumowej, internetowej (np. google.pl) celem znalezienia odpowiedzi na nurtujący nas temat.

Słuchajcie: nie wiem jak zainstalować sterowniki? Mam płytke z nimi, ale przecież się nie zbootuje przy starcie.

To jest tak: podłączyłem dysk, ale nie mam sterowników i nie wiem jak je teraz zainstalować?

Sterownik na dyskietkę, na początku instalacji klawisz F6 i do dzieła.

Lub wyłącz w biosie tryb SATA

Najlepiej ściągnąć sterownik od SATA ze strony producenta płyty głównej, zintegrować go nLite’m http://www.dobreprogramy.pl/nLite,Program,Windows,12352.html z obrazem płyty instalacyjnej Windowsa. Wypalić na nowo i wio :wink:

Hm… Tylko czy na dyskietkę mam zgrać całą płytkę ze sterami? czy tylko ten jeden sterownik?

Tylko sterownik od kontrolera SATA. Setki razy na forum o tym było. Podaj jaką masz płytę główną, bo widzę, że coś pod górkę to Ci idzie.

Tak, masz racje :smiley: Płyta główna to: ABIT VT7

Z tej strony: http://www.abit.com.tw/page/en/motherbo … NFO=Driver pobierz VIA SATA Driver , następnie rozpakuj na dyskietkę, włóż ją do stacji komputera, w którym chcesz system instalować, uruchom go z płyty XP, na początku instalacji, na dole będzie komunikat “Press F6…” no to naciśnij F6 i sterowniki powinny się wczytać z dyskietki.

No i po temacie :wink:

Ludzie, mam inny problem: robie tak, jak mówiliście: podczas instalki windowsa naciskam F6 i wybieram sterowniki, ale to nic nie daje! !!

Dodane 12.07.2010 (Pn) 19:05

pomóżcie :frowning:

A na dyskietkę zapisałeś to rozpakowane czy jako archiwum *.zip?

To znaczy znalazłem dyskietkę od producenta, jest tam pare folderów i jeden plik, i podczas instalki windy wyświetla do wyboru: VIA SATA RAID DRIVER i INTEL SATA DRIVER i najpierw wziąłem to pierwsze, później pierwsze i drugie, i nic! Słuchajcie, dysk podłączyłem chyba prawidłowo, bo wątpię , żeby to byławina złego podłączenia, choć o dziwo za nadto tegóż dysku nie słyszę… kurcze

A BIOS go wykrywa? Widzisz go w BIOSie? Popatrz tam.

To znaczy pod jak tam patrzyłem to go nie ma, jest tylko pod IDE jakiś ASUS i CD-Rom, ale jego nie ma, ale tam w ogóle nie pisało, SATA: , pisało tylko IDE-1: itp.

Dodane 14.07.2010 (Śr) 19:38

SLuchajcie: a czy to może być wina tego, że on ma 32MB cach???

Dodane 16.07.2010 (Pt) 13:51

Jak?