Podczas konwertowania z FAT32 na NTFS pojawia się błąd

Chcę programem Paragon Hard Disk Manager 6.0 przekonwertować pliki na C:\ z FAT32 na NTFS. Podczas procesu pojawia się komunikat:

20070621072106pb0.th.jpg

Domyślam się, że chodzi o pracę w danej chwili dysku C:, ale nie mam żadnego innego programu uruchomionego. Tylko Paragon Hard Disk Manager 6.0. Jak mogę to “obejść” ?? Co mogę zrobić??

Użyj systemowego konwertera.

start>uruchom>wpisz cmd

w konsoli wpisz

convert c: /fs:ntfs

No ale chciałbym za pomocą Paragon Hard Disk Manager 6.0. Po to za niego zapłaciłem żeby działał. A po drugie to ten sposób może spowodować utratę danych (tak czytałem tu na forum), a na to nie mogę sobie pozwolić.

Jak kliknę na reboot to komputer się restartuje, pojawia się niebieski ekran i “Loading Paragon Engine” i po ponownym uruchomieniu komputera dalej jest FAT32.

Spróbuj przeinstalować program, a jak nie pomoże, to skontaktuj się ze wsparciem technicznym programu - zapłaciłeś, to masz prawo wymagać, żeby działał.

Spróbuj też uruchomić kompa w trybie awaryjnym i przeprowadzić konwersję.

Co do systemowego konwertera, to wiele razy już konwertowałem nim dyski z FAT32 na NTFS w różnych komputerach i żadnych danych nie straciłem - jedyne ryzyko, to chyba zanik zasilania w trakcie operacji - zawsze można zrobić kopię danych i wypalić na DVD, a potem konwertować.

To raczej nie wina programu. To samo miałem w Paragon Partition Magic. Przeinstalowałem dziś rano i dalej to samo.

Na C:\ mam tylko 217MB więc jak nagrywam płytę to w trakcie pojawia się komunikat w stylu: “Za mało miejsca na dysku C:. Nie można było dokończyć formatowania”.

Mam tak na laptopie, Czyli nie będzie problemu z zasilaniem. Dobrze rozumiem??

Jeżeli to laptop i masz naładowaną baterię, to nie będzie problemu z zasilaniem, ale widzę, że źródłem problemu może być mała ilość wolnego miejsca na dysku C: - zarówno systemowy konwerter, jak i inne programy, potrzebuje trochę więcej wolnego miejsca na konwersję.

Spróbuj trochę rzeczy “wywalić” z C: - opróżnij wszystkie katalogi “Temp”, zwłaszcza ten w c:\Documents and Settings\NAZWA_TWOJEGO_PROFILU\Ustawienia lokalne\Temp - on jest normalnie niewidoczny - trzeba odznaczyć w widoku ukrywanie plików ukrytych i systemowych. Druga sprawa to usunięcie wszystkich katalogów zaczynających swoją nazwę od znaczka “$” w katalogu “WINDOWS” oraz usunięcie wszystkich plików z katalogu C:\WINDOWS\system32\dllcache - on też jest normalnie niewidoczny.

Po usunięciu tych plików możesz uzyskać od kilkuset MB do ponad 1GB wolnego miejsca, co powinno rozwiązać problem z konwersją.

Spróbuj i napisz, jak poszło :wink:

Zaryzykowałem z :

i udało się. Ale mam kolejny problem.

Uruchomiłem Paragon Hard Disk Manager 6.0 kliknąłem prawym na dysk D:\ wybrałem “Resize/Move” i ująłem 8GB i wygląda to tak:

partycjekk5.th.jpg

Klikam prawym na C:\ i ponownie wybieram “Resize/Move” ale już nie mogę dodać tych 8 GB do C:. Dlaczego?? Wie ktoś może.

…bo zmieniłeś tylko rozmiar dysku logicznego D. Teraz zmniejsz jeszcze rozmiar partycji rozszerzonej (jasnoniebieski kolor w tle) - po tym zabiegu powinno się dać powiększyć C.

Wielkie dzięki jaru_r. Pomogło.