Podczas uruchamiania komputer się restartuje

(Adamgrabowski16) #1

Witam, mój problem jest w miarę skomplikowany i wygląda następująco.

Około miesiąc temu zaczęły się u mnie problemy z artefaktami pojawiającymi się podczas grania. Pojawiały się góra raz dziennie, więc z początku nie robiłem sobie z tego nic. Jednak po ok. 2 tygodniach nie mogłem już w nic grać, od razu po uruchomieniu pojawiały się artefakty, grać mogłem tylko rano i przy nie zawysokiej temperaturze w pokoju. Wniosek nasunął mi się sam- karta graficzna się przegrzewa. Wyjechał na 2 tygodnie, po powrocie odrazu zamówiłem chłodzenie do karty. Kupiłem Arctic Cooling Accelero Twin Turbo PRO, temperatura karty spadła o mniej więcej połowę, jednak problem nie zniknął. Powiem więcej, pogorszyło się.

Komputera nie mogę uruchomić inaczej niż w trybie awaryjnym (z którego właśnie piszę).Nawet w awaryjnym ekran przecięty jest 5 paskami artefaktów, że tak powiem.

Podczas próby uruchomienia normalnie cały czas widoczne są artefakty, a pod koniec fazy uruchamiania pokazuje się ten oto blue screen:

http://www.faultwire.com/solutions-fatal_error/Attempt-to-reset-the-display-driver-and-recover-from-0x00000116-*1275.html

Nie mam pojęcia co robić, dlatego prosiłbym o pomoc.

Konfiguracja:

Windows Vista Home Premium

Procesor: Intel Core 2 Duo

RAM: 4GB

Płyta główna: MSI 7379

Karta graficzna: ATI Radeon Sapphire HD4850 512MB

Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.11 500GB

Zasilacz: Modecom 500W

(Michal Kolatek) #2

Jak na starcie masz artefakty to karta to wymiany, uszkodzone pamięci, kupno nowej lub wysyłka na serwis, jak karta ma gwar, domowymi sposobami to można próbować wygrzać kartę w piekarniku. Ten Modecom to z jakiej serii?

(Adamgrabowski16) #3

FEEL 500 ACTIVE PFC, jeśli o to Ci chodziło.

A wiadomo ile mniej więcej kosztowała by wymiana w serwisie? (gwarancji niestety już nie mam)

(Michal Kolatek) #4

Osobiście bym go zamienił, to zasilacz z czarnej listy.

Zwykle takie naprawy są nie opłacalne (zobacz na allegro, lutowanie BGA zwykle 300 zł w górę), lepiej nową kupić.

(Psembol) #5

No raczej nie pozostaje Ci nic innego niż kupno nowej karty , ja na początek polecał bym pożyczyć karte od jakiegoś znajomego . I sprawdzić czy problem się pojawia , i czy to na 100 % wina karty :slight_smile:

(Adamgrabowski16) #6

No nic, dziękuję za pomoc. Lutowanie się nie opłaci, bo teraz moja karta nowa kosztuje jakoś 350zł. Chyba kupię Sapphire Radeon HD 6790. W takim wypadku pytam, mam pytanie, ma ktoś jakieś doświadczenia z nią związane?

(Azazel33) #7

To jest karta pokroju 5770 a to bardzo dobra karta, smialo mozna polecic komus kto lubi sobie pograc i nie posiada konfiguracji 3 monitorowej ; ) jednak do 1280x1024 wiekszosc gier moze lyknac na full detalach