Podczas uruchomienia systemu błąd odczytu dysku

(Djzon) #1

Witam. Mam poważny problem. Miałem podłączone 2 dyski twarde na jednym był zainstalowany system XP. i na drugim. Gdy pierwszy system zaczął mi zgłaszać błędy STOP (Blue Screen) próbowałem jakoś naprawić niestety się nie udało, nawet jak próbowałem opcjie naprawy ®. Podłączyłem do kolegi dysk i udało mi się z pierwszego dysku (tam gdzie był zainstalowały 1 system) odzyskać. Ale z tego co słyszałem jeśli był podłanczany 2 dysk w ktorym byl instalowany system to pliki startowe są na pierwszym dysku wiec na drugim dysku windows xp nie wystartuje. Chciałem odzyskać pliki z 2 dysku tam gdzie był drugi system ale się nie udało (pliki zostali uszkodzone np. obrazy zamazane , dokumentów sie nie udalo odzyskac w pelni (uszkodzone Podczas uruchamiania systemu pokazuje sie komunikat . Na jednym z dysków wykryto nie spujność danych "Głowna tabela plików została uszkodzona" Czy to chodzi o MFT ? Jeśli by udało mi się naprawić głowną tabelę plików to czy wtedy odzyskam pliki (mp3, dokumenty i zdjęcia). Proszę o kroki jak mogę podjąć próbę naprawy partycji systemowej. Dodam że jak teraz dysk jest podłączony to jedna partycjia jest niedostępna jedynie widnieje literka ale nie pisze NTFS i rozmiar 0 KB mimo ze pliki instnieją.

(greh) #2

Podaj odczyt danych SMART dysku z programu z programu MHDD: Instrukcja czytania SMART programem MHDD

(Djzon) #3

Z tego co pan podal ale przepraszam ale to chyba robota dla zaawansowanych uzytkowników. Proszę o coś możliwie przystępnego. Dysk nie posiada bad-sectorów.