Podejrzenie Malware (włamanie na konta)


(Przred199) #1

Witam!

Dziś zauważyłem, że ktoś zalogował się na dwa moje konta w grze gdy ja sobie spałem :stuck_out_tongue: O dziwo nic nie zniknęło. Przeskanowałem komputer programem Malwarebytes i wyszukało mi kilka rekordów pup updater software. Usunąłem to i przeczytałem, że to całkiem groźny wirus xD. Ale nadal nie mam pewności czy już jest ok z moim komputerem dlatego zamieszczam logi z OTL:

http://www.wklej.org/id/1090779/

http://www.wklej.org/id/1090782/

Z góry dziękuję za pomoc!


(Acorus) #2

Odinstaluj Adobe Download Assistant,Akamai NetSession Interface.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez Security Check

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html jako out of date.


(Przred199) #3

Dzięki za pomoc! Zrobiłem to o czym napisałeś. A tak przy okazji to teraz mam pewność, że coś było na moim kompie, bo ktoś próbował wejść na moje konto skrill (przyszedł do mnie mail w którym było napisane, że kilka razy podano złe hasło). Przypuszczam że włamywacz użyj mojego adresu e-mail i próbował haseł z innych portali, ale miał pecha, bo na konto na skrillu nie logowałem się od kilku miesięcy a tam mam zupełnie inne hasło niż gdziekolwiek. Już pozmieniałem swoje hasła na każdym portalu… Jak mógłbym się upewnić, że całe złośliwe oprogramowanie zostało usunięte z mojego pc?


(Acorus) #4

Jak Malwarebytes nic nie znajduje to jest w porządku.