Podejrzenie o posiadanie Wirusa Sality


(Knoxik13) #1

Jak w temacie, po skanie z ComboFix'a zniknął mi msconfig.exe i wyłączyło się Centrum zabezpieczen windows

http://www.wklej.org/id/184014/

proszę o pomoc


(Patrykol270) #2

ZwOpenFile, Prędzej to virut tyle się wyczytałem z logów mimo ze w tym specjalista nie jestem... kliknij tutaj tutaj masz instrukcje jak to usunąć.


(system) #3

Jest Tragicznie .Infekcja plików wykonywalnych, usunięte + zainfekowane pliki systemowe.Prawdopodobnie jest tu Virut ale tam jeszcze jest trochę syfu. Na początek Zastosuj metodę :

Czyszczenie z zewnątrz poprzez wykonanie na innym, niezainfekowanym komputerze bootowalnej płytki CD AV. Lista tych płytek jest dostępna na forum tutaj: http://www.searchengines.pl/Bootowalne- ... 12329.html Z jej poziomu należy wykonać skan i to rozwiązanie sprawdza się lepiej gdyż Windows tak naprawdę nie jest uruchomiony, a więc procesy zarażone nie są w użyciu co stanowi duży problem dla skanerów podczas działania systemu. Wybierz Dr Web Curelt . Lecz co się da resztę usuń. Po skanie uruchom komputer odrazu odpal combofix i wrzuć log z niego .


(Knoxik13) #4

Wczoraj przeskanowałem DrWeb'em z Live CD v 5.0.0 i wykrył mi zainfekowany jeden plik exe (Cheat engine 5.3) i jeden plik zip z folderu Nod32 (chyba plik z raportu jakiegoś skanu z wakacji) oba od razu usunąłem. Uznałem że lepiej powtórzyć skan i właśnie trwa, jak skończy to uruchomię ComboFixa i dam Loga.

-- Dodane 25.10.2009 (N) 13:29 --

Oto log z ComboFixa

http://www.wklej.org/id/185302/

-- Dodane 26.10.2009 (Pn) 15:34 --

To przejrzy ktoś loga? Dodatkowo zauważyłem, że nie da rady włączyć "Centrum zabezpieczeń windows" i po każdym uruchomieniu komputera muszę ręcznie resetować połączenie bezprzewodowe z routerem bo inaczej nie działa internet (a ikonka na trayu pokazuje jakby hasał). Proszę o odpowiedź.