Podejrzenie trojana w słowniku dla MS Office


(Rafi1863) #1

UWAŻAJCIE! !!

Jest to Trojan,wykryty antywirusem Kasperski.

O to link tego programu: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2id=959t=63

Pozdrawiam. Rafi1863 :frowning:


(adam9870) #2

Rafi1863 mylisz się. Każdy program przed dodaniem do bazy vortalu jest dokładnie sprawdzany, również pod kątem zainfekowania. Jeśli program został dodany, to znaczy że nie jest zainfekowany, a pojawianie się alertów informujących o zainfekowaniu pliku jest spowodowane nadwrażliwością zainstalowanego oprogramowania zabezpieczającego, które należy zignorować.


(Nowy10) #3

ja mam kasperskiego i nic nie wykrył

jest tak jak napisał adam9870

chociaż wynik skanowania jest taki?

http://www.virustotal.com/pl/resultado. ... 0773d23773

natomiast na http://virusscan.jotti.org/


(Rafi1863) #4

:o No to ja już nic nie rozumiem,mam ignorować,że jakiś robal próbuje dostać się do mojego kompa i go swobodnie wpuścić?,coś mi tu nie gra. :frowning:


(adam9870) #5

Rafi1863 nie chodzi o wpuszczanie robali do systemu lecz o zignorowanie alertu spowodowanego nadwrażliwością zainstalowanego oprogramowania zabezpieczającego. Jak już mówiłem, każdy plik w vortalu jest sprawdzany i jednym z warunków podlikowania jego jest brak zainfekowania. Jeśli chodzi o plik dwukierunkowego słownika do Offica, to pobrałem go przed chwiką, wykonałem kilka testów m.in z użyciem kilku programów zabezpieczających i wszystko jest jak najbardziej w porządku.


(Rafi1863) #6

Ok,to wytłumacz mi dokładnie,tak abym mógł to zrozumieć bo ja na te tematy to jestem zielony(łopatologia),na czym polega nadwraźliwość Kasperskiego?. :shock: