Podejrzenie uszkodzenia magistrali USB w laptopie

Witam, kupiłem nowy monitor LCD. Podłączyłem go kablem D-sub do laptopa MSI z tym samym gniazdem. W laptopie mam też wpięte klawiaturę i myszkę na USB. Po podłączeniu monitora klawiatura i myszka przestała działać. Pendrajw na porcie myszki działa prawidłowo. Na portach z prawej strony nie działa w ogóle, otrzymuję komunikat że nie rozpoznano urządzenia USB.

Czy macie jakieś sugestie? Restartowałem BIOS, wyłączalem oszczędność energii i nadal to samo. Nawet jak odepnę monitor to myszka i klawiatura nie działają. Dziwne jest to, że sensor się świeci w myszce wiec jest zasilana.

Myślałem, że problem tkwi w Windowsie wiec włączylem linuksa livecd by sprawdzić i tam też nie działa myszka. Nie działa ona też przy starcie systemu, w biosie itd.

Co to może byc i jak to naprawić?

To uszkodzenie mechaniczne serwis kłania się ;].

…4 dni temu wrócił z serwisu…tamtym razem była to matryca.

Skąd tak dziwny pomysł? Przecież, żadnej ingerencji mechanicznej nie było.

sbl , może usterka i tak miała się pojawić a że akurat teraz to przypadek?

Hmm możliwe, wątpie zeby winien był monitor, bo podłączalem nie raz monitor pod D-sub i nigdy nic nie było.

Ale jeśli to nie usterka mechaniczna to i tak muszę na serwis posłać i czekać miesiąc? Bo sam tego nie naprawię?

Dodane 27.01.2010 (Śr) 21:34

Co mnie zastanawia, dlaczego pendrive usb działa a w tym samym porcie nie działa myszka ani klawiatura?

Często się nie tafia, ale istnieje coś takiego jak przepięcie spowodowane ładunkami elektrostatycznymi i ono mogło spowodować uszkodzenie jakiegoś podzespołu. Nie podłączałeś czasami monitora przy włączonym komputerze?

Urządzenia są podłączone przez te same piny gniazda USB ale dalej sygnał jest przetwarzany przez inne układy.

Monitor podłączałem przed startem komputera jak zawsze.

czyli nie pozostaje mi nic innego jak zareklamować ponownie?

Miałem na myśli uszkodzenie mechaniczne tzn uszkodzony układ lub coś spalonego.