Podejrzenie wykrycia trojana przez ESET Smart Security 5

Witam

Zwracam się z pytaniem - szczególnie do tych użytkowników, którzy na codzień korzystają z oprogramowania zabezpieczającego ESET Samrt Security 5.

Dziś i wczoraj po uruchomieniu komputera, jak tylko włączyłem przegladarkę Internet Explorer 9 i wszedłem na stronę instalki.pl, ESET Samrt Security 5 wyświetlił taki komunikat - cytuję jego treść

"ttp://www.instalki.pl/plugins/system/2j_tabs/2j.ui.base.js HTML/IFrame.M koń trojański połączenie zostało zakończone - poddany kwarantannie Wykryto zagrożenie podczas uzyskiwania dostępu do stron internetowych przez aplikację: C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe.

http://www.instalki.pl/plugins/system/2 … ui.base.js » GZ » file.htm HTML/IFrame.M koń trojański

Czy i u Was po wejściu na tą stronę ESET krzyczy o wykryciu konia trojańskiego HTML/IFrame.M ?? Czy jest to realne zagrożenie czy tylko nadgorliwość antyvirusa czyli fałszywy alarm.

Dzieje się to tylko przy pierwszym uruchomieniu IE9 i wczytaniu tej strony, potem już po kolejnych próbach wczytywania tej strony instalki.pl problem nie występuje.

Korzystam z systemu Windows 7 Home Premium - odmiana 32 bitowa.

http://www.instalki.pl/ zobacz z tego linku,u mnie eset nie blokuje tej strony :o

Wszystko ok za każdym razem gdy wchodze na nią :stuck_out_tongue:

Aktualna sygnatura eseta 7319

Dodane 22.07.2012 (N) 15:09

false positive na sto procent :stuck_out_tongue:

Mi Avast też wykrył malware na podanej stronce,używając IE 9,z kolei używając Comodo Dragon -spokój.Możliwe FP,aczkolwiek skan MBAM zalecany

Sprawdziłem u siebie na IE i nie widzę problemu.

Temat można już zamknąć