Podgląd niedostępny (.jpg)


(lukanio913@wp.pl) #1

Witam.Piszę do Was z problemem.Otóż po zgraniu zdjęć z karty pamięci niestety zdjęcia nie chcą się otworzyć w programie jest napisane podgląd niedostępny.Program paint także nie chce ruszyć tego zdjęcia.Plik waży normalnie około 2 mb.W programie HEX EDITOR po sprawdzeniu plik ma normalnie ciągi znaków tzn. nie ma zer. Jakim sposobem odzyskać te fotki?

Z góry dzięki za odpowiedź.Pozdrawiam


(FadeMind) #2

Pobierz XnView lub IrfanView. Te przeglądarki zdjęć powinny sobie poradzić z plikami.


(SnykeShadow) #3

Zdjęcia z karty pamięci są w formacie, którego nie obsługuje Twój komputer dla tego otrzymujesz taki komunikat a nie inny. Rozwiązaniem jest zgranie fotek na komputer a następnie konwersja do formatu obsługiwanego przez Twój komputer.

Nie podałeś, w jakim formacie masz te fotki, ale faktycznie najpierw sprawdź czy otworzysz je w programach, które podał FadeMind.


(lukanio913@wp.pl) #4

Niestety ani XnView ani IrfanView sobie nie poradziły.Zdjęcia są w formacie jpg.


(JNJN) #5

Wygląda, że zdjęcie (plik) jest uszkodzony - a w aparacie lub innym urządzeniu, gdzie zdjęcie było robione podgląd jego jest możliwy ?


(lukanio913@wp.pl) #6

na początku oczywiście że tak ale po zgraniu zdjęć na komputer zdjęcia na aparacie też przestały działać. Połowa się zgrała bez problemu i nadal działa na aparacie oraz na komputerze a ta druga połowa nie działa ani na komputerze ani na aparacie

Link do jakiegoś zdjęcia niestety nie wiem co to może być za zdjęcie więc proszę o wyrozumiałość na pewno jest stosowne do oglądania:)

http://www.speedyshare.com/GTMyU/P1110425.JPG


(FadeMind) #7

Pliki mają uszkodzone nagłówki. EXIF jest nieczytelny.


(lukanio913@wp.pl) #8

Można to jakoś naprawić?


(FadeMind) #9

Są komercyjne programy do naprawy plików graficznych. Spróbuj odzyskać kilka plików tym programem. Jest dostępna wersja demo, pozostawia znak wodny na zdjęciu.