Podglad stron www

witam

mam moze nietypowe pytanie ale zastanawia mnie jedna rzecz. mianowicie ostatnio moj administrator sieci (mieszkam w bloku dla studentow-taki jakby akademik) powiedzial mi ze on ma nadzor nad siecia to znaczy widzi kto na jakie strony wchodzi. czy jest to mozliwe?? mi sie zdaje ze nie… a pozaty czy jest to lagalne?? bo jak wchodze np. ma emaila, nasza klasa, to on mialby mozliwosc podgladani mojej poczty i danych.

Może ma wiresharka czy coś podobnego? Linki ma, ale haseł nie, chyba że są nieszyfrowane. Legalne? Nawet jeśli nie to co? Nie zapominaj, że żyjesz w Polsce… :lol: Mamy w ogóle jakąś ustawę o sniffingu? :roll:

aha ok. a da rade jakos obejsc ten program?? nawet tak dla zabawy…

Jak to jest siec oparata o ethernet i jakis serwerek mozna cos takiego sobie zrobic np stawiajac transparentnego squida z opcja logowania sesji uzytkownikow .Czy ten administrator wie ze raczej nielaglne jest wyciaganie hasel i ze za to jest paragraf .Nadzor sieci ma polegac na monitorowaniu obaciazenia , kierowania ruchu , zablokowania jakiegos spamera i tyle a nie na to ze grozi Ci jakies “wiem co ogladales wczoraj na *tube” :smiley:

EDIT

Zalezy jaka struktura sieci i czego uzywa

tak ethernet i serwer switch podzial na 24 komputery. i wlasnie chodzi ze ostatno jak z nim gadalem to wyleciaz z tekstem ze wie co ogladam na “tube”… i troche mnie to zdenerwowalo

Możliwe. Nielegalne (chyba że jest to jasno określone w regulaminie korzystania z usługi).

Skaner pakietow arp ? squid ? jak jest taka struktura i stoi to na serwie i Wy jestescie za NAT to mozna wiele roznych wodotryskow sobie postawic .Tak czy tak fajnie by bylo wiedziec na czym to stoi i przez co przechodzi , czesc rzeczy da sie zmaskowac.

O ile takie cos instnieje wogole :slight_smile:

nic procz ceny niejest okreslone. nie no nie bede sie bawil w aspekty prawne z kolesiem. tylko bede staral sie jakos to pominac.

EDIT

moze wiecie jak to obejsc i byscie mi troche wytlumaczyli bo w tej sprawie to ziolony jestem. bym byl wdzieczny