Podgłoszenie kanału- zintegrowana karta dźwiękowa

(matiit) #1

System korzysta z pcm

Ustawiam to na 100.

Ale Gain jest -48 :frowning:

Jak ustawić żeby był 0 (czytałem że tak jest najlepiej)

(roobal) #2

Ale to przypadkiem nie będzie skrzeczeć Ci dźwięk w systemie ?? Gain powinno być poniżej zera, przynamniej jeśli chodzi o nagrywanie dźwięku (czym się osobiście zajmuję w moim studio) inaczej będą przestery :slight_smile:

Pozdrawiam!

(matiit) #3

No ale -48 to trochę za mało.

Mp3 odtwarza mi dosyć cicho... :confused:

(roobal) #4

Nie wiem u mnie gra w miare głośno więc nie podkręcam zwłaszcza, że master mam na Gain = 0 :slight_smile: ale spróbuje obczaić jak to się zmienia :slight_smile:

Pozdrawiam!

(matiit) #5

U mnie moge ściszyć master a i tak wszystko gra :slight_smile:

za odtwarzanie na mojej karcie odpowiada pcm

i ustawienie na 100 daje -48

Musi się gdzieś zmieniać to :confused:

(Norbert Stepniakowski) #6

włącz regulacje głośności, pozaznaczaj aLL co dotyczy dźwięku i weś na maksa i powinno chodzić :stuck_out_tongue:

zrzutekranubg7.th.png

(matiit) #7

mam wszystko na maxa ale pomimo to gain jest -48 :confused:

(roobal) #8

Jesteś pewien, że na pewno da się to zmienić ?? Sprawdzałem wszystkie pliki z konfigami i nie zauważyłem żeby dało radę jakkolwiek to zmienić ?? Zresztą w samym mikserze to jest maksymalna wartość. Zresztą na 0 u mnie na pewno byłby przester, gdyż wszystkie dźwięki grają u mnie dość głośno. Może to bardziej wina karty lub głośniki Ci padają, że masz ciche mp3, albo też może wina mp3 :slight_smile:

Pozdrawiam!

(Norbert Stepniakowski) #9

może to peja - 997 ?

a moze z odtwarzaczem cosik nie tak? sprawdz inny odtwarzacz. moze to on przestawil? albo cuś :stuck_out_tongue:

(roobal) #10

Nie Peja tylko Slums Attack jak już :slight_smile: A tak na poważnie to dokładnie sprawdź czy aby na pewno karta jest sprawna, głośniki i w ogóle sprzęt grający. Może po prostu system się posypał :slight_smile: Dodam tylko, że suwak od głośności w XMMS zmienia również głośność całego systemu, czyli głośnością systemu możesz sterować za pomocą XMMS a dokładnie za pomocą suwaka jego głośności, jeśli używałeś XMMS a używasz jakiegoś innego playera to sprawdź czy właśnie w XMMS poziom dźwięku nie jest zmniejszony :slight_smile:

Pozdrawiam!

(matiit) #11

chodzi o to że zawsze tak miałem :stuck_out_tongue:

I najbardziej odczuwalne jest to na amaroku

na audacious jest głośniej ale też nie jest na maxa.

IMO ten suwag pcm w alsamixer powinien mieć gain przynajmniej -10 a nie -48

Może w pliku konfiguracyjnym da się to zmienić

?

(roobal) #12

Dlatego amarok to dla mnie badziewie i dlatego wolę mniej funkcjonalnego XMMS :slight_smile:

Ja przeglądałem wszystkie pliki ale spróbuj jeszcze uruchomić w konsoli

alsaconf

Pozdrawiam!