Podkładka pod myszkę do 150zł

(Rafis1133) #1

Witam. Szukam jakiejś podkładki do gier. Planuję zakup myszki Logitech MX518 (jak macie jakieś inne propozycje to też zapodawać). Jaka będzie najlepsza?

(Hitm3n) #2

Po co 150 zł na podkładkę? Ty chcesz, żeby myszka sama się po niej prowadziła czy co? :lol:

W zupełności starczy SteelSeries QcK zwykła, mini może być za mała :slight_smile:

A co do myszki... Jakie masz fundusze ogólnie całość?

(pamix) #3

do 150 zł ?? A co kupujesz hurtowo dla całego wojska ?? Moja podkładka posiada hub usb i podświetlenie na niebiesko i kosztowała 25 zeta.

(ArthurMot) #4

A nie lepiej obciąć budżet na podkładkę i dołożyć do lepszej myszy , np. coś z Razer?

(smoq5) #5

Coś takiego sobie zakup i będziesz zadowolony:

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=69083

no chyba, że naprawdę musisz multum pieniędzy wydać to wtedy:

http://allegro.pl/item1158019909_podkla ... steel.html

(Rafis1133) #6

Kompletuję bardzo dobry sprzęt, a nie lubię kupować 2x. Obecnie mam SS Qck i wolałbym coś lepszego. Zastanawiałem się głównie nad: Razer Goliathus, Roccat Taito, Razer Destructor, Razer Mantis, Icemat, QPad CT i Steelpad 5L. Możliwe, że pominąłem coś. Dodam, że są to podkładki z górnej półki i cena >100zł mnie nie dziwi, ani też nie przeraża.

Mam nieograniczoną kasę, ale czym mniej wydam tym lepiej. No max za wszystko to jakieś 400zł.

Pytałem też na różnych forach o myszki typowo do gier i oprócz MX518 była wymieniana tylko IE 3.0 (którą mam obecnie, ale wymieniam, bo scroll mi pada) i Razer DA (której nowa wersja jest ponoć bardzo wadliwa).

(Mariosti*) #7

Polecam średniego speed'a, jest tak "niewidzialna" dla ślizgaczy myszki że dokładnie mogę obserwować brak idealnej precyzji samej myszy ;>

(Rafis1133) #8

Wiem, że to dobra podkładka. Jednak tego, że poczuję różnicę po przesiadce z Qck już nie jestem pewien. Nie okłamując się ona należy do tej 2. cenowej klasy :slight_smile:

(smoq5) #9

A żadne GX9 od logitecha Cię nie interesują? Ewentualnie coś od Roccata bym zaproponował wedle gustu.

(Rafis1133) #10

Chodzi Ci o taką: http://allegro.pl/item1151257808_mysz_d ... yszka.html ?

Przebajerowana, pewnie kosztem sensora.

(Mariosti*) #11

A co takiego fajnego ma "1 klasa cenowa" że jest warta 3x więcej? Wykonanie z twardego tworzywa sztucznego? Po to masz biurko aby podkładka się nie wyginała...

(Rafis1133) #12

No dobra. No to chociażby Razer Mantis. Chyba coś w niej musi być lepszego skoro jest o tyle droższa? :stuck_out_tongue_winking_eye:

(Hitm3n) #13

A nie wziąłeś pod uwagę tego, że płacisz za firmę?

A4-Tech robi bardzo dobre myszki i są w cenach do 100, ba, nawet 80 zł. I niczym nie odstępują od Razera czy innych firmowych.

(Rafis1133) #14

A4-Tech syf.

Logitech, Razer to niezawodne firmy... Może za tą drugą trochę przepłacasz, ale towar jest spoko.

(Hitm3n) #15

Taaaak?

Mam A4-Tech X-750BF od 2 lat, kumpel ma dla porównania Razera Death Adder. Jemu lewoklik zepsuł się (przestał reagować częściowo) po pół roku, musiał oddać na gwarancję, ja do tej pory nie mam żadnego problemu z moją mychą, kumpel ma tą samą, ale 3 lata i również działa bez problemu.

Logitech kumplowi (temu samemu jak na ironię) wysiadł, również częściowo, bo rolka mu zaczęła padać, po 1,5 roku.

A może jakieś Twoje przemyślenia nt zdania A4-Tech syf.? Bo coś mnie taka opinia nie przekonuje.

(pamix) #16

Kiedys ludzie kupowali mychę z kulką i dwoma klawiszami i byli szczęśliwi :smiley:

(Tomaszzz89) #17

mysz za 20zł, podkładka za piątaka i można śmigać, a reszta kasy na browary :stuck_out_tongue:

no dobra, żeby nie było, sam mam myszkę za ok 50 zł, jakiś a4 x7 i służy mi już ze 3 lata bardzo dobrze, a i podkładke mam taką grubą za dychę i naprawdę nic wiecej nie potrzebuję :slight_smile:

(Mariuszbudny79) #18

tomawaw , Dokładnie tak jak piszesz.

Od siebie dodam, że jako podkładka idealnie sprawdza się czysta, biała kartka A4, można użyć np. jakąś zadrukowaną z jednej strony i wyrzucić ją po kilku/kilkunastu dniach używania gdy się zabrudzi. A wydawać na podkładkę 150 zł? Nieporozumienie, nawet dla zawziętego gracza.

(Rafis1133) #19

Ludzie, nie interesuje mnie co wy macie. Sam kiedyś miałem myszkę kulkową za 1.49zł, bo przy Tic-Tac'ach była. A podkładka to kartka A5, bo mi A4 było szkoda.

Zrozumcie, że mam trochę kasy. Lubię grać w różne gry, w część można powiedzieć na "profesjonalnym" poziomie i chcę mieć sprzęt, który nie będzie mi utrudniał roboty.

(Mariosti*) #20

Dlatego lepiej wydać więcej na mysz niż przepłacać za plastikową/blaszaną podkładkę, z QcK nie korzystałem, ale w goliathusie nawet z nędznymi ślizgaczami jest taki poziom poruszania się myszki że podnoszenie go robi się sztuką dla sztuki (albo dla pieniędzy ;p)