Podkręcanie 6600

(hajduk123) #1

Mam pytanie na ilę wykręcę 6600?? Identyczny jak w linu obok ---->

(McDracullo) #2

hajduk123 każdy model podkręca sie inaczej, i nie można powiedzieć do ilu konkretnie podkręcisz.

(hajduk123) #3

A tak mniej więcej??

(Redkolor 76) #4

Taką samą kartę, tylko, że firmy "Gainward" udało mi się podkręcić następująco: Core - 333MHz, a Memory - 530MHz. Jest to jak widzisz bardzo niewiele. :frowning: Temperatura rdzenia osiąga nawet 53 stopnie.

(hajduk123) #5

pio_76 u mnie core standardowo ma 400 a memory 500

(Diver8) #6

ile kart tyle różnych wyników OC. Kręcisz do momentu wyskoczenia artefaktów (jeśli masz na celu stabilne działanie), taka jest zasada.

(McDracullo) #7

memki do artefaktów, GPU do zwisu.

Podnosisz wszytsko stopniowo.

Aby zwiększyć naięcie na GPU w tym GF trzeba połączyć odpowiednie mostki (np. ołówkiem). Poszukaj o tym w necie.

W O/C nie ma czegoś takiego jak "mniej-więcej"

(Tommekx) #8

Fachowo takie modyfikacje nazywają sie vmod-y. Niedoświadczonym nie polecam, gdyż nie rzadko można uszkodzić karte.

(McDracullo) #9

mniej facowo ołówko-mod. :mrgreen:

Tu się zgadzam. Jeśli nie czujesz się na siłach - nie próbuj.

(Diver8) #10

McDracullo to o czym piszesz to zdaje mi sie że jest Pencil Modem używanym m.in. do odblokowania mnożnika w Athlonach Xp i OC Duronów.

V-mody w kartach graficznych pzreważnie opiewają wokół lutowania, ucinania nóżek i dolutowywania kabelków. Choć byćmoze takim PEncil modem też się dało, ale to juz chyba mi umkneło bom nie widział :stuck_out_tongue:

(McDracullo) #11

Wszytsko poto aby połaczyć dwa pkt. tak aby te sie widziały (tzn prąd przepływal przez nie swobodnie) a grafit zawarty w ołówku doskonale się do tego nadaje :slight_smile:

(Diver8) #12

Warto zajrzeć do tego tematu gdy bierze się za V-mod