Podkręcanie 6600

Mam pytanie na ilę wykręcę 6600?? Identyczny jak w linu obok ---->

http://proline.pl/shop.php?prodid=GIGA+GF+6600+256+128

hajduk123 każdy model podkręca sie inaczej, i nie można powiedzieć do ilu konkretnie podkręcisz.

A tak mniej więcej??

Taką samą kartę, tylko, że firmy “Gainward” udało mi się podkręcić następująco: Core - 333MHz, a Memory - 530MHz. Jest to jak widzisz bardzo niewiele. :frowning: Temperatura rdzenia osiąga nawet 53 stopnie.

pio_76 u mnie core standardowo ma 400 a memory 500

ile kart tyle różnych wyników OC. Kręcisz do momentu wyskoczenia artefaktów (jeśli masz na celu stabilne działanie), taka jest zasada.

memki do artefaktów, GPU do zwisu.

Podnosisz wszytsko stopniowo.

Aby zwiększyć naięcie na GPU w tym GF trzeba połączyć odpowiednie mostki (np. ołówkiem). Poszukaj o tym w necie.

W O/C nie ma czegoś takiego jak “mniej-więcej”

Fachowo takie modyfikacje nazywają sie vmod-y. Niedoświadczonym nie polecam, gdyż nie rzadko można uszkodzić karte.

mniej facowo ołówko-mod. :mrgreen:

Tu się zgadzam. Jeśli nie czujesz się na siłach - nie próbuj.

McDracullo to o czym piszesz to zdaje mi sie że jest Pencil Modem używanym m.in. do odblokowania mnożnika w Athlonach Xp i OC Duronów.

V-mody w kartach graficznych pzreważnie opiewają wokół lutowania, ucinania nóżek i dolutowywania kabelków. Choć byćmoze takim PEncil modem też się dało, ale to juz chyba mi umkneło bom nie widział :stuck_out_tongue:

Wszytsko poto aby połaczyć dwa pkt. tak aby te sie widziały (tzn prąd przepływal przez nie swobodnie) a grafit zawarty w ołówku doskonale się do tego nadaje :slight_smile:

Warto zajrzeć do tego tematu gdy bierze się za V-mod