Podkręcanie a gwarancja

Jak w temacie, bo ciekawi mnie to, planuje Athlona 3600+ X2 i tu pytanie bo w wielu sklepach są dwie wersje 1,9Ghz i 2,0 Ghz i który to napewno Brisbane, bo nie napisali.

Jak jest z overclockingiem? Czy jak sobie podkręce i załóżmy po roku coś sie zepsuje to czy nie zabiorą mi gwarancji?? To samo tyczy sie każdego innego sprzetu który chciałbym podkręcać.

Jeżeli będą w stanie udowodnić Ci że podkręciłeś to po gwarancji

Ej ale ja to rozumuje tak, bo podkręcam w biosie płyty głownej no nie, wiec jak siądze procek po dłuzszym czasie niekoniecznie z powodu podkrecenia to przecież chyba nie dojdą ze był podkręcany bez mojej płyty głównej.

No ale wątpię czy każą Ci przynieść sam procesor :smiley: Raczej będziesz musiał go wziąć z całym kompem.

Całego kompa będą chcieli? Ja im nie dam :smiley: :smiley: bo planuję składaka, możliwe że dużo części będzie z różnych sklepów.

nie mogą od Ciebie rządac przyniesienia całego kompa możesz wyciągnąć procka ale jesli nóżnki w nim się wykrzywią to po gwarancji

Złączono Posta : 28.06.2007 (Czw) 17:12

tomawaw a chcesz sprzedać tego kompa co teraz masz?? jak tak to napisz mi na PW

Oni są w stanie dociec czy procesor chodził na podniesionym napięciu a wtedy po gwarancji podniesionego fsb nie ma szansy wykryć.

Jak masz dobry zasilacz i chłodzenie to praktycznie na pewno się nie zepsuje.Awarie procesora to albo wady fabryczne zdarzają sie bardzo rzadko albo właśnie podkręcanie ale ono nie jest niebezpieczne jeśli posiadasz to co wymieniłem wyżej.

A tego Athlona 3600+ X2 Brisbane, nie podnosząc napięć do ile będę mógł spokojnie podkręcić z 1,9 Ghz na Abicie KN9?

Zależy od egzemplaża ale przeciętnie 2,5 Ghz a jak lepsz sztuka to więcej a jak gorsza mniej. Wszystko zależy od szczęścia.

Brisbane to 65nm :slight_smile: