Podkrecanie ADM Althona Thunderbita 1000MHz


(Jarek Maj) #1

2n6v4rge50qykya1.jpg

jjkgbthvbj0l0igom.gif

s34uyetv68ny0c9km.gif

uz62vzcvipklihsum.gif

7etzyg9b16tyjcgnm.gif

I jeszcze moze niech ktos powie jak sprawdzic jak sie ma zasilacz

PS. sorry może to juz było ale szukałem i zabardzo nie znalazleem tego co mnie interesowało czekam na wasze odpowiedzi…


(Proph3t) #2

Rozkręcić budę i przeczytać :?:

ps. Z lenistwa nie chciało Ci się pisać tylko same obrazki powklejałeś :?:


(Rus One) #3

Proponuję pościć go na szynie 166, co daje Ci 7,5 X 166 = 1245 Mhz

Oczywiście jeśli Twoja płyta główna obsługuje takie FSB


(:: MARIO ::) #4

tylko zasialcz masz porazke! bez obciazenia na plycie masz 3,23 V :stuck_out_tongue: dosc mizernie jeszcze z +5V!

A i kto ci powiedzial,ze procki na Via sie dobrze kreca ;/

cos slabo Ci szlo to szukanie ;/

Naszego proca podkręcamy w BIOSie (kręcenie spod windy, mało opłacale jest, do tego niepewne!), poprzez podniesienie FSB lub też mnożnika mnożnik można zmieniać tylko w procesorach AMD wyprodukowanych do 39 tygodnia (lub tych które fabrycznie nie są blokowane) jednak w większosci przypadków podnosimy FSB, podnosimy pomału; stopniowo pamietając że prędkość procesora to FSB x mnożnik, co daje nam predkość wlaściwą, przykład = P4 2400MHz = 18 x 133 więc podnasząc FSB z 133 na 166 uzyskamy 18 x 166 = 2988MHz czyli 3.0 GHz, w procasorach AMD z odblokowanym mnożnikiem mozemy dokładnie korygować wartość np. 2000mhz = 12x166 lub 10x200, drugi przypadek jest dużo wydajniejszy! Pamiętajmy ze FSB podnosimy stopniowo o 10mhz, pilnując temperaturę procesora, która wraz z zwiekszeniem FSB będzie nam rosła. Temperaturę można monitorwać za pomocą kilku programów jak speedfan czu motherboard monitor, jednak 100% dokladnośc zapewniaja zawnętrzne czytniki, i montowane czujniki z wyswietlaczami lcd!.

Ze wzrostem FSB wzrasta zapotrzebowanie na prąd, więc jeżeli komputer po podniesieniu FSB nie pracuje stabilnie, zacina sie czy tez restrtuje podnosimu napięcie, uwaga wraz z podnoszeniem napiecia temperatura nam sie szybko podniesie. Należy pamietać, że prawidłowo dobrane chłodzenie to podstawa, zapewnia wieksze możliwości kręcenia! Zadbanie o niskie temperatury to jedna z fundamentalnych zasad!, przestrzeganie jej uchroni nas od nieprzyjemności zwązanych z spaleniem lub przegrzaniem elementów kręconych!

Powoli podnosząc FSB testujemy i sprawdzamy czy stabilinie pracuje, wrazie gdy komputer jzu nam sie nie włączy to pomaga zworka cmos na plycie głównej lub zwykłe odcięcie od zasilania na kilka chwil

Podnosząc napiecie również należy brać pod uwage ze procesor bardzo czyle odczówa większą ilośc prądu, noi odczówa go również płyta główna oraz zasilacz!

Jeśli ktoś posiada słaby zasilacz, do tego nie firmowy, to lepiej niech nie ryzykuje! Podstawa to ok. 400W zasiłka, aktualnie wiele firm robie dobre i stabilne zasilacze! Polecane marki to Antec, Enermax lub Chieftec!

Chłodzenie takei by procesor pracujący w stresie (100% przez jakiś czas) nie przekraczał 60*C, oczywiście im niżej tym lepiej!

Wraz z podnoszeniem szybkości FSB wzrasta nam szybkość pracy pamięci ram, która to chodzi synchronicznie z fsb ( fsb200 = ram200mhz, dla pamięci ddr fsb200 = 400mhz (2x200mhz), istnieje ustawienie asynchroniczne wtedy praca pamieci nie jest równe 1:1 z prockiem. Ustawienie synchroniczne jest najwydajniejsze, jednak przy dużym fsb np.250 nie każda pamieć 400mhz pojdzie na 500mhz by uzyskać 1:1 z prockiem!

Kręcąc kompa również wyskoa temperature moze uzyskac chipset karty lub mosfety, wtedy rownież kombinujemy jakieś chłodzenie

Hmmm… moge dodać że nie kadży procesor kręci sie tak samo, są lepsze serie do kręcenia i totalne porażki do oc! Dwa identyczne zestawy komputerowe moga sie różnie kręcić, wiec jeśli zobaczycie ze ktość ma identyko procka, a wykręcił go dużo lepiej to widocznie miał wiecej szcześcia, a przydaje sie ono!

Sprzet do kręcenia musi posiadać odpowiednie chlodzenie, zasilacz podołający obciązeniu, płyte główną umożliwiająca dobre i efektywne kręcenie, pamięci firmowe, noi szczęscie, o którym juz wspominałem

btw: Follow the reaper :lol: :lol:


(Emilmlo) #5

Ja na swojej płycie głównej nie mogę ustawić FSB na 166 dlaczego tak jest?


(Jarek Maj) #6

Leniwy nie jestem Na zasilaczu nie pisze nic o mocy niestety

zworki mam ustawione tak i napiszczie jak mam je zmianic zeby nie spalic Procka

hw6vy99ukze2sl6dm.gif

Wzielem to z tej stronki

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenz … 5KAVX.html


(Proph3t) #7

to ja się dołączę do tematu i niech mi ktoś napisze jak podkręcić P2 350Mhz :roll:


(Jarek Maj) #8

A a tak apropo w ktorej czeci biosu sa głowne ustawienia do krecenia??


(:: MARIO ::) #9

tej gdzie znajduaj sie wartosci takie jak FSB, multiplayer,voltage cpu itp :wink:


(Jarek Maj) #10

niestety przy wikszym podkrecaniu komp staje sie niestabilny poniewaz ma zasilke tylko 160W musze to zmienic