Podkręcanie AMD APU w laptopie

zawsze się tak podkręca nie wolno nigdy kręcić na raz 1ghz   

O tym to wiem , ale takie doświadczenie mam , że chyba jestem bardziej zielony niż kapusta :smiley:

 

No to koniec podkręcania - OverDrive nie obsługuje mojego procesora

jak za bardzo podkręcisz to będzie wywalało blue screnny lub system będzie nie stabilny    np mojego dv9000 na amd się nie da podkręcić procesor nie jest obsługiwany 

A czy czasem nie da rady czymś innym podkręcić ? Chociażby te 100mhz :v

Edit: Czy da radę podkręcić K10Stat-em ? Z tego co widzę , te APU są stworzone do podkręcania.  Sporo E-350 jest podkręcanych ( No fakt , jest troszkęlepszy bo ma 2 rdzenie - to jedyna różnica)

 

no to próbuj k10stat jak nie da rady amd overdrive 

No to spróbuję … A czy da radę odwrócić ten proces? Tzn. Jakby przy 1,6ghz już nie dało rady

da rade bez problemu to nie jest stałe o ile się uda podkręcić  jak się uda to za każdym razem jak włączysz kompa musisz ustawiać od nowa 

Dobra , tylko teraz tak… problem z googli K10Stat i działa tylko wersja  154 ( Na yt popatrzyłem na 132). Czy muszą być pobrane wszystkie wersje ? Bo coś mi się wydaje , że Windows XP nie obsługuje

1 wersja 

nie potrzeba ci więcej 

 

Hmm ok. To teraz bd musiał dojść do opcji. Wszędzie widziałem po 4 zakładki a tu 2 :d

 

Dokładniej taka : http://imgur.com/a/d0KQ6

nigdzie nie ma opcji wyższego taktowania.

FID i z 1 zwiększasz na 2  potem klikasz na taktowanie i zatwierdź  i sprawdzasz w cpuz czy zwiększyło się taktowanie 

Gdy klikam na taktowanie nie da się nic zrobić , cały czas ten 1000. Chyba , że chodzi ci o wejście w DID  i ustawienie np. 500mhz i doda , tak ?

mówiłem na FID z 1 daj na 2  i potem kliknij na taktowanie żeby nie robiło się automatycznie i zatwierdź 

 

No dobra , ale coś tu nie pasuje… Zamiast podkręcać , to  mam zmniejszyć taktowane? :open_mouth:

zwiększyć z 1 na 2  w FID i sprawdzić czy w cpu z się taktowanie nie zmniejszy miałem taki przypadek w hp 6555b taktowanie zmniejszyło się z 2.2 na 1.5 

No to u mnie się zmniejsza. z 1 na 2 pojawia się taktowanie w k10stat 1ghz , w Cpu-z pojawia się też 1ghz.

to nie da się podkręcić  nie baw się już   musisz przeżyć na tym trupie przez kilka dni 

Hmm… Pokombinowałem sam… Ale FID na 0 , DID na 3 ( 1,7ghz). CPU-z pokazuje to samo. Menadżer urządzeń także , mniej pokazuje duże zużycie i ci bardziej widać - YT chodzi płynniej przy 360-480p.Czyżby udało się ?

Dobra… Jednak Po restarcie nie jest różowo. Po ponownym ustawieniu już taka sama wydajność jak na 1,5ghz( Testowałem Prey oraz Gta SA ).  Dzięki wszystkim za pomoc , odpuszczam sobie :v