Podkręcanie AMD Athlon 4800 x2

(Pingwinkowo) #1

Witam !

Do jakich wartości optymalnie podkręcić Athlon'a 4800 x2 ? Chłodzenie : boxowy wentylator i 2 na odubowie, sprzęt taki jak w podpisie.

Nigdy nic nie kręciłem, więc musze się mniej więcej orientować :wink:

(Ali142) #2

Podnoś takty stopniowo, myślę, że do 3GHz powinien dojść. Próbuj podnosić takty, potem test w otrhosie na kilka godzin i jak będzie wszystko dobrze to dalej kręć. Obniż częstotliwość pamięci, jak komp nie będzie chciał wstać to podnieś mu napięcie.

(jarekm26) #3

jeśli chodzi o tą płytę główną, to w ustawieniach biosu, znajdziesz predefiniowany Overcloking, całego systemu,

to jest 3%, 5%, 7%, i 10%.... ja od razu zaznaczyłem 10%, i takt procka zwiększył sie z 2,7 do 3 GHz natomiast pamięci

z 800Mhz do 850Mhz itp. i w sumie wszystko biega normalnie, ale jakby ręcznie po macał, to chyba wycisną by więcej,

ale na chybił trafił radze nie grzebać...

(Pingwinkowo) #4

Zrobiłem tak jak mówiłeś, dałem na 8%, mam teraz 2.63 GHZ. A ten Orthos, można go mieć włączone podczas używania komputera, czy musi być całkowity 'luz' ?

(Marcin0392) #5

Witam

Też chciałbym zmienić sobie te procenty na większe, ale nie mogę tego w biosie znaleźć, może mi ktoś podać dokładniejsze instrukcje ?

(jarekm26) #6

a do kibelka też cię zaprowadzić ??

(Darth ReX) #7

Boże, ludzie, macie chyba instrukcje dołączone do swoich płyt głównych?

(iwa nike) #8

chyba że ktoś ma kradzioną :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

co do tematu...ja swojego athlona , też 4800+ wykręciłem bez zmiany napięć do 2.8ghz

tylko na samym HTT

(Darth ReX) #9

=D>

A spróbuj kręcić do oporu :smiley: . Zobaczymy ile wytrzyma :slight_smile: . Kto wie, może obalimy mit, że AMD się nie kręcą?