Podkręcanie amd x2 4200+

Hej mam problem mam płytę głowna taką jak w opisie i mam problem

kiedy podkręcam komputer

cpu freq ustawie na 237 mhz 2.6 ghz

nb/sb + 0.100v lub +0.200v

ddr 2 voltage + 0,15v lub 0,25

cpu voltage control 1.3500 lub 1.4500 lub 1.5000v

Temp procesora i płyty głownej dochodzą do 80 stopni więcej nie patrzyłem czy było

ale to są już bardzo wysokie temp czy może coś się dzieje z procesorem i płytą głowna

na ustawieniach fabrycznych temp. w stresie płyty głownej 54 stopnie a procka jakies 40 stopni

bym chciał jakoś podkręcić ten procesor żeby mi lepiej gta IV chodził:P

bo ten procek to wąskie gardło tego zestawu komputerowego

Wąskie gardło to twój układ graficzny, a piętą achillesową znaki interpunkcyjne … :?

80*C to dużo za dużo jak na ten procesor, staraj się go trzymać poniżej 60-65 w stresie.

Tak to napisałeś że w końcu nie wiadomo jakie masz te napięcie i kiedy Ci się pojawia problem.

Twój procesor jest na rdzeniu Windsor wykonanym w technologi 90nm wiec dużego potencjału OC się nie spodziewaj. Możesz natomiast wymienić chłodzenie i dowoltować układ. Zmień dzielniki pamięci na wyższe i ciągnij go dalej pamiętając o temperaturach

będziesz musiał wymienić chłodzenie na procku na arctica lub pentagrama karakorum i dać dobre chłodzenie na chipset płyty głównej

Jak ja podkręciłem swój procek na 3100 to miałem temperaturę 59-61stopni. Ale osobiście uważam że to nie ma sensu w przypadku GTA 4 gra dopiero chodzi dobrze na prockach 4 rdzeniowych

wykreciłem go na 2.65 ghz fsb 237 x 11 napięcie procka 1.3 nb +0.10

temp maxymalna 70 stopni ale jak zdjelem jedna czesc obudowy to teraz sa jeszcze mniejsze

Dodane 31.03.2009 (Wt) 16:36

Przez 9h komputer testował się orthosem i się nie wyłączył temp. procesora w stresie miał 39 stopni,56 płyta głowna czyli jest wszystko ok tak:)

Nie patrz ogolna temp proca .

Patrzy sie na rdzenie . Temp sprawdzaj najnowszym Real Temp !

pisze przy włączaniu że coś tam się mu nie zgadza :stuck_out_tongue: nieobsługiwany sprzęt czy coś takiego