Podkręcanie ASUS GF 7600GS


(Szymon1122) #1

Witam!

Mam problem, mianowicie chciałbym podkręcić kartę graficzną GeForce 7600 GS ASUSA, jednak nie wiem jak za to się zabrać... na wielu forach czytałem o podkręcaniu i zaopatrzyłem się w program RivaTuner i 3Dmark 03 (jeszce nie do końca ponieważ 3Dmarka jeszcze ściągam :wink: ).

Hciałbym jeszcze wiedzieć tylko czy opłaca się tą kartę podkręcać... sęk w tym, że ma ona pasywne chłodzenie (zmodyfikowane przezemnie poprzez dodanie wiatraczka :wink: ). Karta jaknarazie chodziła dobrze... jednak ostatnio zacząłem grać w nfs Pro Street i zauważyłem że gra nie chodzi płynnie... wyłączyłem opcje typu AA i rużnego rodzaju rozbłyski światła itp. jednak nadal nie ma płynności...

Jeśli kartę możnaby podkręcić to mogę najwyżej kupić inne chłodzenie (chociaż nie wiem czy da się inne zamontować...)

Proszę o pomoc i z góry dziękuję!


(efazeti) #2

tematów o podkręcaniu jest mnóstwo, nie trzeba zakładać nowych, wystarczy poszukać, tutaj ewentualnie na googlach

jeśli chodzi o "opłacalność" podkręcania to myślę, że zawsze warto, kilka(kilkanaście) procent wzrostu wydajności to zawsze coś

ps. skoro założyłeś wiatraczek to chłodzenie nie jest już pasywne :stuck_out_tongue:


(Szymon1122) #3

wem że można poszukać :stuck_out_tongue: bo szukałem :smiley: ale nigdzie nie ma opisanego mojego egzemplaża... a ja jestem troche zielony w tych sprawach... :oops: są oczywiście podobne... ale jak chcę coś zrobić to okazuje się że nie ma u mnie takich opcji :?


(efazeti) #4

karty z tej samej rodziny kręci się tak samo, nie musisz szukać tematów o kręceniu dokładnie Twojego modelu

instalujesz poprostu jakiegoś RivaTunera czy innego dziada i przesuwasz suwaczki, sprawdzasz stabilność, temp, jeśli jest ok to znów przesuwasz :slight_smile:


(Szymon1122) #5

tyle że jak przesuwam to wyskakuje błąd.. coś mniej więcej że złe sterowniki i coś o rdzeniu... "please decrease clock frequencies and try again" na głupi rozum to on każe obniżyć taktowanie zegara i spróbować ponownie... ale kiedy ruszę chociażby o 1 to wyskakuje ten błąd...

A co do tych rodzin to własnie nie wiem czemu ale kiedy postępuję zgodnie z wskazówkami to okazuje się że połowy opcji nie mam... :expressionless:


(efazeti) #6

nie wiem czy to pomoże, ale:


(Patryk91 Nh) #7

Spróbuj podkręcić tym programikiem


(Szymon1122) #8

ustawiłem to w rivie... :slight_smile: jeszcze nie wiem czy coś da bo ściągam programik polecony przez kolegę sido1906 i nie chcę restarować :wink:

Działa :slight_smile: już nie wyskakuje ten błąd :slight_smile:

A czy częstotliwość zegara powinna być wyższa od częstotliwości pamięci?? :expressionless: bo rdzeń ustawiłem na 627 a pamięć na 500 mhz.. kiedy chcę podnieść taktowanie pamięci i robię test to takie kolorowe paski wyskakują na ekranie... :expressionless: