Podkręcanie Athlon X2 3800

Witam. Mam pewne pytanie. Podkręciłem Athlon X2 3800+, z 2.00 Ghz, do 2.15 Ghz, podnosząc FSB o 14 Mhz. Ktoś mi kiedyś napisał, żebym więcej nie podkręcał, bo mój ram tego nie wytrzyma. Czy podnosząc FSB podkręciłem RAM ?? Jeżeli tak, to czy dało by się podkręcić bardziej procka, zostawiając obecne podkręcenie pamięci ?? Dodatkowo Everest pokazuje mi, że mój komp jest we wszystkich testach ostatni, mimo że przed podkręceniem tak nie było… Napięcie podniosłem o najmniejszą wartość. Mój zasilacz to Modecom MC350 350W , Ram 2x512 MB Goodram DDR2 667Mhz. Z góry dzięki za pomoc. :slight_smile:

masz w biosie możliwość zmiany dzielnika pamięci?

Ja mojego AMD Athlon X2 3800+ podkręciłem do 2240 MHZ na BOX-owym chłodzeniu i zasilaczu Megabajt. Ustawiłem mnożnik x 9.0 oraz MHz 250 i jest git. Temperatura nie przekracza 50*C.

Raczej bezsens jest zmniejszanie mnożnika na rzecz htt

Black Rider , podaj jaką masz płytę główną

może zacznij od mnożnika ht ustaw go na 3x,potem pamięci ustaw dzielnik 533 i timmingi na 5 5 5 15 21 2T i jedź htt w góre

Moje Goodramy wytrzymują 864 MHz, więc moim zdaniem możesz jechać :smiley:

korzystanie z kompa na takich noname jest groźne a co dopiero podkręcane… ja już się pożegnałem z kompem przez codegena i podkręcanie celerona więc lepiej kup sobie fortrona 350W za 50zł albo coś lepszego np. modecom MC 400 za 120zł albo coś energooszczędnego np. OCZ StealthXStream 500W za 200zł

msi k9n neo nforce 550 to moja płytka. To całe HT mam ustawione na 800. Bios jest dla mnie tak trudny jak dla moich rodziców wyłączenie kompa.

( Zawsze dają wyloguj :stuck_out_tongue: ). Jak zmienić dzielnik pamięci ?? Jak zmienić mnożnik ?? Jak zmienić mnożnik ht ?? Jak ustawić timingi pamięci ?? Sorry, ale naprawdę tego nie wiem :frowning: :frowning: Aha czy awiększając FSB podkręcam RAM ?? Bo pisze ciągle 667 Mhz. :frowning:

to jest odpowiednik mnożnika 4x

1000= 5x 200htt

800= 4x200htt

600= 3x200htt

400=2x200htt

Ustaw na 600

tutaj masz standardowo 667 i zapodaj 533

To może zostaw na później bo to jest wyższa szkoła jazdy można powiedzieć, te sprawy powinieneś znaleźć w opcja dotyczących ramu

W AMD nie masz FSB tylko HTT

jak zwiększasz HTT to zwiększa się i częstotliwość ramu dlatego dajesz 533

Mnożnik dałem na 800. Wiem jak ustawić timingi w pamięci, tylko jak ustawić 533 Mhz Ramu ?? Czy mam ustawić tmiingi teraz ?? :expressionless: