Podkrecanie Athlon X2 dual core 4200+ 2.21

Witam, chciałbym podkręcić swój procesor, lecz nie wiem jak to się robi, i czy w ogóle mogę to zrobić, zależy mi na tym ponieważ chciałbym pograć w Wieśka 2 i Bf3 na multi.

Nie wiem czy jest to potrzebne ale jednak dam :

Processor AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2.21 GHz

pamięc ram : 4 GB

Karta Graficzna : ASUS EAH6670 Series http://www.asus.com/Graphics_Cards/EAH6670_DC_SLDI1GD3/

Zasilacz: chieftec 340W

Płyta główna : MSI K9n Neo V3

Windows 7 home Premium 64-bitowy

Mam nadzieję, że mi pomożecie. Z góry dziękuję i pozdrawiam Manin8

Podkręcenie tego procesora za dużo ci nie pomoże, po prostu jest słaby (chyba że oczekujesz cudu).

A czy bez podkręcania procka, pójdą te dwa tytuły z góry? BF3 singla grałem ale multi jest chyba bardziej wymagające. Wieśka nie wiem nie miałem okazji sprawdzić

Grałeś w singla BF3 to czemu nie sprawdzisz jak działa multi?Moim zdaniem nie da rady komfortowo grać z tym procesorem.Poczytaj o podkręcaniu i kręć go ile wlezie :slight_smile: Może akurat że da się pograć :slight_smile:

Grałem na singlu jak nie miałem jeszcze kupionego (tylko do sprawdzenia czy pójdzie) wiec sprawdzić nie mogłem na multi. Dzięki za porady, pozdrawiam Manin8

Do multo w BF3 zalecany jest procesor 4 rdzeniowy.

Popatrz na różnicę między 2 rdzeniowymi procesorami (Intela) a i5

A czy pomoże mi ktoś z podkręceniem procka np na skype?

flacon w rekomendowanych jest napisane ze są 4 rdzeniowe procesory.

ja mam 2 rdzeniowego i3 i jadę sobie na wysokich detalach a jak się bym trochę pobawił i powyłączał co nie co to i uruchomił bym go na ultra.

Dodam tylko ze grafę mam akurat HD 7790.

co do podkręcania poszukaj w google jest naprawdę masa poradników jak podkręcać :slight_smile:

dolar444 i3 jest 2 rdzeniowy ale wyposażony w technologię Hyper Threading, dzięki czemu przez system jest widziany jako 4 rdzeniowa jednostka.Ten AMD Athlon 64 X2 to stary procesor z i3 nie ma co go w ogóle porównywać bo to jest przepaść.Podkręcać go oczywiście można ale to i tak nic nie pomoże niestety.

nie no zgadzam się ze jest 2 rdzeniowy ale 4 wątkowy :slight_smile:

co do przepaści ciężko mi się nie zgodzić :slight_smile:

podkręcić może zobaczyć kupić jak pisał sobie Wieśka 2 i zobaczyć jak mu będzie chodził.

Co do BF3 mam akurat pudełko przed sobą i minimalne wymagania dla procesora AMD to Althon X2 2.7

Udało mi się podkręcić szyną do 220 (te drugie jest zablokowane) a napięcie z auto zmieniłem na 1.200v (chyba mam auto >1.200>1.225>1.250) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fba … d2ad9.html . Czy to jest koniec podkręcania czy się robi coś jeszcze? Podkręcałem do 2.450 ghz ale zostawiłem na 2.4