Podkręcanie athlona64 3000+

Witam.

Sporo ostatnimi czasy czytałem o podkręcaniu tegoż procka i mam parę pytań:

  1. Mam teraz HT na 1000mhz a do podkręcania muszę zmienić mnożnik na 4x, więc wyjdzie 800 mhz, a żeby znowu było 1000 mhz to muszę podkręcić proca do FSB 250mhz, co dopiero da znowu 1000mhz HT. Czyli, jak chce się zabrać za podkręcanie i żeby szyna miała dalej swoje 1000mhz, to muszę podkręcić proca do (9x250) 2250 mhz?

  2. Pamięci mam GoodRAM 2x512mb 533 cl4. Czy można przy nich podkręcać? Płyta Asus M2N-E oraz zasilacz Chieftec 450W

Obecnie temperaturka w stresie nie przekracza 40 stopni.

Jak coś napisałem niejasno to pytajcie :mrgreen:

a tak przy okazji: te goodramy mają taktowanie rzeczywiste 266, a przynajmniej powinny mieć bo w cpu-z pokazuje mi 200 :-x

  1. nie mozesz przekroczyć 1000MHz. Jednak nie dąż za wszelką cene do uzykania maksymalnej wartości. Nie ma to zbyt dużego wpływu na wydajność. Najlepiej ustaw sobie podczas testów na x2

potem gdy osiągniesz już maksymalny stabilny segar ustaw inny mnożnik.

  1. Pamiątki troche wolne. Musisz ustawić odpowiedni dzielnik pamięci.

Okey, no więc zabieram się za to jutro, ale jeszcze pytania :mrgreen:

Obecne ustawienia wyglądają tak:

procesor:

579babbed310dfc7m.jpg

pamięci:

d86816fb46c56d84m.jpg

Jak widać pamięci chodzą (tak myślę) na tej samej częstotliwości co FSB, czyli moim zdaniem jak zabiorę się za podkręcanie i podkręce do takiej częstotliwości o jakiej myślałem, czyli FSB = 250 mhz (procek wtedy 2250mhz) a no i pamięci podskoczą mi na 250mhz. Czyli będzie wszystko w porządku są to pamięci 533, czyli powinny chodzić na 266 a nie 200 :-), tak?

aha: obecnie temperatura w stresie wynosi max. 40 a chłodzenie boxowe. Jaka może być max stabilna temperatura dla tego procesora?

Troszkę chaotycznie to napisałem, ale mam nadzieję, że mnie rozumiecie, jak coś niezrozumiale jest proszę pytajcie :stuck_out_tongue:

edit:

tu bez c’n’q bo zapomniałem : ]

834656335c3d985am.jpg