Podkręcanie C2D na płycie Asus P5B

Podkręciłem procesor C2D e4300 przestawiając FSB z 800 na 1066,dzięki temu częstotliwość wzrosła z 1,8GHz na 2,4GHz.Komp chodzi dobrze testowałem np.3Dmarkiem,tylko jest jeden problem.Gdy wyłączę komputer całkowicie z prądu(wyłączę listwę),a potem gdy go włączam to komp zaskakuje na sekundę,wyłącza się i po chwili dopiero sie załącza i wtedy już normalnie się uruchamia.Bez podkręcania nic takiego nie ma miejsca.Moja płyta to Asus P5B a Zasilacz CHIEFTEC (GPS-400AA-101A) 400W.

daj większe napięcie na proca i ram i spróbuj wtedy włączyć…

Trochę szukałem po necie i wyczytałem,że napięcie trzeba podnieść jedynie przy dość dużym podkręcaniu,ale spróbuję i napiszę o rezultatach.

Witam!

Nic nie rób to normalka… kiedyś był taki BIOS, że za każdym razem tak się robiło podczas naciskania przycisku POWER, teraz to zostało poprawione.

U mnie też tak jest, ale ja nie wyłączam listwy, więc mam normalnie.

Nie przejmuj sie tym. Najnowszy BIOS może to usunie :smiley:

ps. podnoszenie napięcia tego nie usunie.

No właśnie podniesienie napięcia nic nie dało ,chyba że wzrost temperatury :mrgreen: .Wgrałem najnowsz bios z tego miesiąca ale jest to samo.Pozostaje nie wyłączanie kompa listwą,chociaż wolę go wyłączać.

Witam!

Najnowszy BIOS usunął tylko to, że przy każdym włączaniu był ten efekt… teraz jest tylko po wyłączeniu zasilacza lub listwy, czyli po permanentnym odcięciu zasilania. Nie jest to uciążliwe, jak się tego nie robi ciągle.

Jak masz dobry zasilacz to nie wyłączaj listwy - nic się nie powinno stać - spokojnie :smiley:

:slight_smile:

mam to samo w swoich dwóch kompach,

wiec jak pisze Remix, to normalka :wink:

To spoko bo myślałem,że coś u mnie nie w porządku,może w końcu poprawią ten błąd .Dzięki wszystkim za odpowiedzi.